7 - 22 prosinec, 2013

Vánoce se skřítky

AVION plný skřítků

Nikdo neví, jak se to přihodilo… Ale jednoho dne, nebo spíše večera, se během přeměny AVIONU na Nový AVION objevili na různých místech tohoto obchodního centra skřítci. Nejprve někde jen tak opatrně vykoukli nebo bleskurychle přecupitali z místa na místo, později se začali trochu osmělovat. Očití svědci na mou duši tvrdí, že viděli, jak se v přivírajících se dveřích jistojistě mihla malinkatá špičatá červená čepička. Kdosi prý zaslechnul i kroky malých nožek v galerii a dokonce i tenounký hlásek. Ale kdo ví… Pokud chcete skřítky zahlédnout, musíte se pozorně dívat kolem sebe. Třeba se objeví za tamtím rohem, možná je spatříte o kousek dál. Jedno je jisté. Skřítci se v Avionu zabydleli natolik, že tady společně s námi všemi oslaví Vánoce. A vy jejich vánoční přípravy můžete sledovat spolu s námi!

Součástí nákupní galerie AVION jsou výstavky s motivy roztomilých skřítků, kteří se věnují nejrůznějším vánočním a zimním radovánkám. Nemůžete minout skřítky Kulišníky, kteří jsou připravení hodit po vás sněhovou koulí, nebo skřítky Kulináře, kteří od rána do večera pečou vánoční cukroví. Krásně tajemný až čarovný je 9ti metrový vánoční strom. Vánoční strom je obsetý světýlky a sem tam z pod větviček vykukují skřítci, kteří si uvnitř stromu vybudovali svůj pokojíček.

Navíc, o adventních víkendech se skřítci osmělí a povykládají vám, jak se jim v Avionu líbí a co mají ještě v plánu vyvést. Připraveny jsou totiž komentované prohlídky se skřítky. Své děti můžete nechat taky lecčemu přiučit, společně se skřítky můžou děti vyrábět vánoční ozdoby, andílky nebo kapříky ve vánočních dílničkách, vždy v adventní víkendy.

Vánoce se skřítky


Více o foto soutěži (130 kB; pdf)