unicef avion ostrava

PARKUJ NA ŠKOLU

Zatímco vy zde bezpečně stojíte, váš dobrovolný příspěvek pomůže nastartovat vzdělání těm nejvíce ohroženým dětem.

Vzdělání je pro život člověka naprosto zásadní. Ve škole děti získávají nejenom znalosti, ale také návyky a dovednosti důležité pro celý další život, učí se zde způsobům, jak překonávat překážky, stejně jako odpovědnosti, toleranci a respektu k druhým.

Právě teď však ve školních lavicích chybí 61 milionů dětí. Tyto děti ale nemají prázdniny - narodily se do nejchudších rodin, a tak místo školy musí pracovat, žijí v oblastech, kde není bezpečno, jejich školy zničil ozbrojený konflikt či přírodní katastrofa.

V Avion Shopping Park a UNICEF věříme, že každé dítě na světě by mělo mít stejnou šanci chodit do školy. UNICEF rozvíjí relativně levné, ale účinné programy, které nedělají rozdíly mezi dětmi a zajišťují jim přístup ke vzdělání: staví školy, školí učitele, do krizových oblastí dodává školní pomůcky a stany. Současně jedná s úřady jednotlivých zemí, aby odstranily překážky, které dětem brání chodit do školy, jako jsou například školní poplatky nebo povinnost nosit uniformy, které si chudé rodiny nemohou dovolit.

Vzdělání dětí je tou nejlepší investicí, kterou můžeme učinit: jako rodiče, jako společnost i jako celé lidstvo. Pokud můžete, pomozte ještě dnes!

  • Sada 10 tužek - 6,70 Kč: obyčejná tužka umožňuje dětem psát a kreslit, zaznamenávat si učivo, vyjadřovat slovem nebo obrázkem pocity radosti i smutku.
  • 3 sešity - 28 Kč: školní sešit z recyklovaného papíru dává dětem prostor pro poznámky nebo obrázky a pomáhá při opakování učiva i plnění dětských snů.
  • Školní batoh - 79 Kč: každý školák má radost z nového batohu a školních potřeb. V rozvojových zemích jsou ale i ty nejzákladnější pomůcky pro řadu dětí nedostupné. Odolný batoh s logem UNICEF dlouho vydrží a dětem se do něj vejdou pomůcky na celý den.
  • Fotbalový míč - 233 Kč: fotbal a hvězdy jako Messi nebo Ronaldo milují děti po celém světě. Hra s vrstevníky navíc učí děti zásadám fair-play a pomáhá překonat prožitá traumata.
  • Hodina neformálního vzdělávání s vyškoleným učitelem včetně pomůcek pro 20 žáků - 1350 Kč: večerní výuka psaní, čtení a počítání umožňuje získat vzdělání pracujícím dětem nebo těm, které se jinak do školy nedostanou.
  • Škola v krabici - 4 703 Kč: kompletní sestava učebních a vzdělávacích pomůcek, která v krizových situacích umožní dětem pokračovat ve školní docházce. Kovový box obsahuje vše potřebné pro 40 žáků a učitele - knihy, sešity, tužky, pastelky, gumy, pravítka, křídy, třídní knihu, vysílačku na solární baterie, dokonce i plechovku černé barvy, pomocí níž se z víka boxu vytvoří funkční tabule.

Přispívat můžete od 17.11.2018. do speciálních kasiček v Avionu.