Na Nextbike do Avionu zdarma!

Objevte nové cesty k nám!

Naskočte s námi na skvělou jízdu a svezte se ZADARMO! Vyražte si do i z Avionu na sdíleném kole společnosti Nextbike a jízdné se vám nebude účtovat.   

nextbike 08092020 - foto

Jak to funguje?

Zkrátka a dobře platí, že cesty do Avionu i z něj máte na náš účet! Kolo si stačí vypůjčit v oficiální stanici Nextbike v Avionu (vchod u lékárny, naproti KFC nebo u IKEA) a vyrazit na něm do města, nebo naopak vyrazit z města z jakékoliv Nextbike stanice a vrátit kolo u Avionu. Na kolech se můžete projet, kolikrát chcete, jen musíte samostatnou jízdu vždy stihnout do hodiny!

Jak pracovat s aplikací Nextbike?

1. Stáhněte si aplikaci Nextbike a aktivujte účet verifikací platební karty.
2. Spusťte aplikaci Nextbike, zvolte "Půjčit kolo" a naskenujte QR kód na kole. Kolo se automaticky otevře a vy můžete vyrazit.
3. Vraťte kolo do stanice Nextbike (mapa stanic v aplikaci) a stáhněte páčku nad zadním kolem směrem dolů. Výpůjčka se automaticky ukončí.

Není vám něco jasné?

Pokud potřebujete přifouknout větší množství informací, projeďte se do sekce Otázky a odpovědi. Sepsali jsme pro vás vše, co o této akci potřebujete vědět.

Staráme se o vaše bezpečí

I přes uvolňující se opatření nebereme vaši bezpečnost na lehkou váhu. Kola značky Nextbike se pravidelně dezinfikují a vy si tak můžete být jisti, že vaše jízda bude maximálně bezpečná.

Otázky a odpovědi

Za jakých podmínek mám jízdu na kole zdarma?

Jízdu na kolech Nextbike máte zdarma v případě, že si kolo vyzvednete v oficiálním stojanu Avion a do 60 minut jej vrátíte do označeného stojanu Nextbike ve městě. Platí to i obráceně, tedy, že se z města vydáte na kole Nextbike do Avionu a kolo vrátíte zde.

Mohu akci využít i mimo AVION?

Pokud si kolo nevyzvednete v Avionu a ani jej tam nevrátíte, bude se vám jízda účtovat.

Kde kola Nextbike najdu?

V Ostravě najdete na 10 000 kol značky Nextbike ve více než 250 stanicích, takže si je z čeho vybírat! Kola jsou zaparkovaná ve vyznačených stojanech, které najdete pomocí mapky v aplikaci Nextbike.

Proč musím do aplikace zadávat platební údaje?

Aplikace se aktivuje potvrzením platební karty, ale žádný strach, při zahájení jízdy se vám platba nestrhává. Když si kolo půjčíte nebo vrátíte v Avionu, platí, že máte jízdu zdarma.
Za jízdu budete platit až v případě, že se rozhodnete objevit i jiné krásy Ostravy, nebo si kolo necháte po delší časový úsek.

Mohu si kolo Nextbike zapůjčit víckrát?

Ano, ale samostatná jízda, tedy doba od odemknutí kola ze stojanu a jeho navrácení do stojanu, však nesmí přesáhnout 60 minut.