obři oceánů

Avion pro velký úspěch prodlužuje impozantní edukativní výstavu Obři oceánů

Až do 25. října se přijďte do Avionu podívat na úžasnou výstavu pod záštitou Discovery Obři oceánů

Výstava Obři oceánů vás nechá nahlédnout do tajemných hlubin světových oceánů a dovolí vám poodkrýt mnohá tajemství, která tato málo prozkoumaná teritoria ukrývají. 😊

Můžete se těšit na desítku oceánských obrů v životních velikostech, žraločí jeskyni a jednu z největších sbírek čelistí a zubů žraloků z celého světa. Součástí výstavy je také interaktivní zóna - zvuková stěna, která vám nabídne hlasy, zvuky a zpěvy desítek podmořských tvorů.

Patříte-li mezi vášnivé obdivovatele přírody, nebo chcete jen sobě nebo svým dětem přichystat nádherný den plný unikátních zážitků, přijměte naši pozvánku za velkým dobrodružstvím do podmořského světa plného úžasných tvorů. Už si na vás brousí zoubky naši žraloci, plejtvák, vorvaň s krásnou kosatkou, krakatice s mantou a spousta dalších!

Výstavu Obři oceánů, z které se vám až zatají dech, vám Avion přináší zdarma.

Obří soutěž

Vydejte se za velkým podmořským dobrodružstvím a vyhrajte jednu z mnoha skvělých cen! Projděte si exponáty výstavy Obři oceánu a pátrejte po správných odpovědích na soutěžní otázky. 

Hlavní výhra

Hrajeme o fantastické půlroční vstupné do Funpark Žirafa pro celou rodinu a k tomu navíc o 3,000 Kč v Avion dárkových poukázkách!

Těšit se můžete i na další výhry

3,000 Kč v Avion dárkových poukázkách

2,000 Kč v Avion dárkových poukázkách

5x 1,000 Kč v Avion dárkových poukázkách

5x 200 Kč v Avion dárkových poukázkách

10x roztomilá plyšová hračka Želvička z Avionu

Soutěžní letáček se soutěžními otázkami najdete u Avion Infostánku a ve Žraločí jeskyni. Skočte si pro něj a hrajte s námi! 

Podrobná pravidla Obří soutěže zde

obrioceanu-mapa-8102020

Stručné představení exponátů výstavy Obři oceánů

Plejtvák obrovský je největší žijící kytovec a nejtěžší zvíře, jaké kdy vůbec na planetě Zemi žilo. Dorůstá délky až 33 metrů a váží přes 200 tun.


Vorvaň obrovský
 je největší z momentálně žijících ozubených velryb a věří se, že jde o vůbec největší ozubené zvíře na světě, jaké kdy na Zemi žilo. Největší doložený jedinec pravděpodobně dosahoval délky až 28 metrů a váhy 150 tun.

Kosatka dravá je největším zástupcem čeledi delfínovitých. Tento všestranný predátor stojí na vrcholu mořského potravního řetězce. Samci dosahují délky 9 m a váhy až 10 tun.

Krakatice obrovská je jeden z nejzáhadnějších a nejméně prozkoumaných druhů, který brázdí tajemné hlubiny našich oceánů. Největší známý uhynulý exemplář měřil úctyhodných 18,5 metrů.

Žralok bílý je dokonalý predátor pobřežních vod většiny oceánů. Dosahuje maximální délky 6 metrů a hmotnosti kolem 3 tun.

Manta obrovská je největším druhem rejnoků na světě. Dorůstá velikosti okolo 3 až 5 m s rozpětím ploutví kolem 7 metrů, ale byli pozorováni jedinci s rozpětím až 9 m.

Dalšími exponáty jsou narval jednorohý, kladivoun velký, běluha severní a delfín skákavý.

Sbírka čelistí a zubů ze světa žraloků:
Jedná se o jednu z největších sbírek žraločích čelistí a zubů ve střední Evropě. Mezi její dominanty paří obří čelisti žraloka tygřího, který měřil 4 metry, či 18 cm velký a několik miliónů let starý zub z pravěkého žraloka megalodona, který dosahoval 30 - 35 metrů a hmotnosti 35 - 45 tun. Dalším impozantním exponátem je 9 cm zub z největšího nalezeného jedince žraloka bílého. Tuto sbírku zapůjčil vášnivý potápěč, sběratel a obdivovatel dokumentů ze žraločí říše Ing. Pavel Janda se svojí rodinou.

Interaktivní zóna
Interaktivním prvkem je oceánská zvuková stěna, kde budete moci zavřít oči a nechat se unášet do tajemných hlubin hlasy, zvuky a zpěvy desítek podmořských tvorů. Zvukovou stěnu najdete u kavárny Starbucks přímo za kosatkou obrovskou.