safari_1200

Safari v Avionu

Vydejte se na dobrodružnou výpravu Safari parkem přímo v galerii Avionu. Cestou potkáte troubícího slona nebo halekající gorilu z recyklovaného kartónu. Prosíme, nekrmit! 😊

Výstava Safari v Avionu, která začíná 15. února, je v mnoha směrech ojedinělá. Výstavu tvoří celkem šest nadživotních soch zvířat, vyrobených z recyklovatelných obalových kartonů. Máte se na co těšit: opice z papírových kartonů o hmotnosti 59 kg nebo had z neuvěřitelných 61 kusů kartonů o hmotnosti 49 kg. To jsou jen dvě z celkem šesti soch tvořících celkovou expozici.

Vyhrajte 10x rodinné vstupné do Funpark Žirafa

Výstava Safari v Avionu představí také soutěžní expozici zvířat z recyklovaného materiálu. Za tvorbou těchto soch stojí týmy dětí reprezentující regionální mateřské, základní školy a neziskové organizace. 

Vyberte to nejpovedenější zvíře a hlasujte v naší soutěži! Vyplněný hlasovací lístek vhoďte do soutěžního Safari boxu u Infostánku. Na 10 z vás čeká úžasný zážitek v zábavním Funparku Žirafa s celou rodinou.

Úplné znění pravidel soutěže pro mateřské a základní školy o to nejhezčí vyrobené zvířátko z recyklovaného materiálu naleznete ZDE.

Víkendový program 15. - 16. 2.

Prohlídky se Safari průvodcem

Vydejte se s dětmi na dobrodružnou výpravu se Safari průvodcem. Zarezervujte si své místo v divočině včas na tel. +420 774 284 661 nebo přijďte bez rezervace a připojte se! Komentované výpravy začínají vždy v 13, 15 a 17 hodin u Infostánku.  

Kouzlo včelaření

Nahlédněte pod pokličku výrobků lokálního včelaře. Děti si můžou vyrobit svíčku z vosku. U kavárny Starbucks po celý víkend.

Jak správně recyklovat

Zjistěte, jak správně recyklovat, jak hospodařit s vodou, proč je těžba surovin důležitá, co dělají geologové nebo k čemu se využívají drony. Přijďte si vyzkoušet změřit trasu geodetickým přístrojem. Vše představí studenti Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO v obchodním domě IKEA v sobotu 15.2.

Sobotní program 15., 22., 29. 2. a 7. 3.

Safari dílničky pro děti

V Safari dílničce si vaše děti vyrobí roztomilá recyklovaná zvířátka. U kavárny Starbucks každou sobotu od 12 do 18 hod.

Čtvrtek 27. 2.

Povídání o třídění odpadu

Víte, jak a proč správně třídit odpad v domácnosti a jaká je jeho další cesta? To a mnohem více se dozvíte od odborníka z Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO v IKEA v 18 hod.

Darujte oblečení na dobrou věc

Darujte oblečení vhodné k prodeji prospěšné organizaci Moment, která výtěžek z prodeje věnuje neziskovým organizacím. Darovací skříň najdete naproti KFC až do 8. března

 

Dovolujeme si Vás upozornit, že na této akci budeme pořizovat foto a video záznamy, které mohou být zveřejněny a užity pro marketingové účely na webu nebo sociálních sítích Avionu. Svoji návštěvou tedy každý návštěvník bere na vědomí a bezplatně souhlasí, že může být přímo či nepřímo zaznamenán na foto či video záznam.


Děkujeme za pochopení.