LIFESTYLE

Už nevíte, co by? Máme pro vás pár tipů, jak se doma nezbláznit!

Domov je místem, kde trávíme podstatnou část svých dnů. V této době dokonce celou. Proto bychom měli náš domov zkrášlit tak, aby byl plný inspirace a pozitivní energie. Stylový a přitom útulný. I malé změny dokáží zázraky!

Budoucnost lidstva

Kniha slavného astrofyzika a popularizátora vědy Michia Kakua ukazuje, kam by lidstvo mohlo dospět v oblasti kosmických letů, zlepšování člověka a osidlování vesmíru.

Hodinový strojek

Mrazivý příběh z pera jednoho z nejslavnějších současných světových spisovatelů vypráví o sérii postav, kterým otočením strojku vdechl život. Příběh vypráví o hodinářském učedníku, mechanickém rytíři v brnění, malém princi se strojkem místo srdce a tajemném doktorovi Kalmeniu, o kterém se povídá, že je to sám ďábel…

Krásná kuchařka

Tahle kniha je kuchařkou se vším všudy. Výsledkem vaření autorek, mladých designérek Žanety a Lucie, ale není jídlo.  

O co se tedy jedná?

Zimní péče s dotekem sedmikrásek

Pleť v zimě dostává pořádně zabrat a doslova volá po intenzivní hydrataci. Chladné a mrazivé počasí dokáže pokožku rychle vysušit, proto je nutné používat mastnější krémy, vrstvit je a k běžným hydratačním krémům používat i speciální hydratační séra. Vyzkoušejte hydratační sedmikráskovou kosmetiku od české značky Manufaktura, která se dokonale postará o Vaši pleť i pokožku celého těla. 

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka

Herec Lukáš Hejlík se věnuje blogu Gastromapy už 6 let! Objíždí české luhy a moravské háje a každý den přináší jeden tip na místo, kde se lidé můžou dobře najíst, napít, dát si skvělou kávu nebo něco sladkého. 

Dárky pro knihomoly

Knížka je jeden z nejvděčnějších vánočních dárků, souhlasíte? Není ideálnějšího času na čtení než poklidné vánoční svátky, tak se nechte inspirovat. A nezanedbatelnou výhodou knižního dárku je i to, že se velmi dobře balí, a to se počítá!

Velký průvodce vánočním Avionem

Vánoční magazín Avionu je tady! Zajímá vás naše vánoční otevírací doba nebo se rádi inspirujete při nakupování vánočních dárků? Pročtěte si náš magazín plný informací, inspirace a novinek!

Voňavé dárky, se kterými nemůžete šlápnout vedle

Vůně jsou často tím prvním, co naše smysly zachytí, a tím posledním, co zapomenou. Doprovází nás na každém kroku, ovlivňují celý náš život a vyjadřují naši osobnost. MANUFAKTURA představuje jedinečnou a rozmanitou paletu vůní prostřednictvím toaletních vod inspirovaných královstvím bylin, květin, ovoce a koření. Originální pánské a dámské vůně nabízí nezvykle rafinované kombinace přírodních tónů opravdu pro každého.

Rusovláska

Román je příběhem Cema, studnařského učedníka, jenž ve svém mistrovi nalézá otcovskou autoritu, kterou v životě postrádal. Do oidipovského vztahu těch dvou vstupuje tajemná rusovlasá žena, pojdte společně zjistit více.

Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky

Knížku napsal Jindra Hojer, jehož jméno určitě znáte díky postavičce z Foglarova komiksového seriálu Rychlé šípy a který byl jejím reálným předobrazem, je plná logických a matematických úloh a má za cíl zábavnou formou naučit čtenáře logicky myslet.

Liška lovec

Autorka touto knihou ukazuje, jak diktatura ničí vnímání, jak propaganda likviduje význam řeči. 

Stopařův průvodce po galaxii jazyků

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Nebo také elfem, gulliverovským Liliputánem či mimozemšťanem.

Yens Wahlgren, odborník na umělé jazyky, kterými se mluví ve fikčních světech, jaké představují například seriály Star Trek a Hra o trůny nebo Tarzanova dobrodružství či komiksy s Tintinem. 

Běhání – jak začít a už nepřestat

Běhání – jedněmi milované a druhými nenáviděné. Ale co když se je naučíte mít rádi hned od začátku? 

Běhání je skvělý způsob, jak vypnout hlavu, zrelaxovat mysl, vyplavit endorfiny a navíc zhubnout a vytvarovat postavu. Jenže začátky jsou těžké a někdy je největším úskalím v tréninku vytrvat, protože... těch důvodů je samozřejmě hodně. Je to nepříjemné, už nemůžete, možná jste zpocení a pravděpodobně vás bolí určité části těla. Ale nebojte, to všechno časem vychytáte! 

Vzdálenost mezi mnou a třešní

Devítiletá Mafalda je velmi zvídavá, má ráda příběhy a hudbu, chodí do školy, ale od svých vrstevníků se přece jenom liší. Její jinakost se ukrývá za jejími tlustými brýlemi – trpí totiž vzácnou oční chorobou, kvůli které postupně přichází o zrak. Postupem času chápat důležité moudro, které je obsažené i v jejím milovaném Malém princi, totiž že ty nejdůležitější věci v životě nejsou vidět očima.

Syn buvola

Stanislav Havlíček, lékař bez hranic, o svém působení v nemocnici v Agoku. I když se misi snaží zlehčovat, bez Standova bystrého úsudku a pečlivé práce by Lékaři bez hranic tolik lidských životů nezachránili. Zjistěte, co vše obnáší, život na takové misi.

Limitované edice Manufaktura již od roku 2010

Říká se, že klíčem zdravého a kvalitního vztahu je neustrnout, neustále překvapovat a vnášet nové a nové impulzy. Toto tvrzení lze převést do jakéhokoliv vztahu – a tedy i mezi podnikatele a zákazníka – vztahu, při kterém se vyplatí neusnout na vavřínech.
 

Záleskautky Lumberjanes 3

Kniha Záleskautky se právem staly kultem pro moderní čtenářky i čtenáře. Ulítlou formou podporují hodnoty, jako jsou přátelství, tolerance, ochrana přírody a odvaha.

 

Pro nedostatek důkazů

Tématem románu Pro nedostatek důkazů, jehož autorem je jeden z největších současných italských spisovatelů Claudio Magris, jsou války všech dob a ve všech koutech světa, války jakoby téměř neodmyslitelné od života. Objevte jejich zákulisí s touto knihou.

 

Propast

O Vracovských jeskyních se toho moc neví. Ani na dno nejhlubší propasti se nikdo ještě nepodíval - ti, kdo se o to pokusili, přišli o rozum, nebo se už nevrátili. Jaké tajemství propast skrývá, se pokusí zjistit dvanáctiletý Jirka, zjistěte to společně s ním!

 

No Quarter - Tři životy Jimmyho Page

Tato kniha zkoumá život, dobu a hudbu muže z jedné z největších kapel 20. století: Led Zeppelin. Díky novým a exkluzivním rozhovorům vypráví Martin Power příběh dlouhé kariéry Jimmyho Page.

Fitness móda z moře

Nová kolekce Fitness meets fashion má jasné poselství. V designérské dílně NEBBIA vznikly kousky, které jsou dokonalým spojením sportovního oblečení s nejnovějšími trendy v módě. 

Další novou kolekcí je Nebbia Seaqual, která vznikla z plastů vylovených z moře.

Dny opuštění

Kniha líčí pád hlavní hrdinky Olgy s naléhavou intenzitou a detailně popsala hluboké výkyvy mezi zdánlivým vnitřním klidem a hysterií, které doprovázely Olžin přerod závislé ženy v samostatnou bytost

Deník mimoňky 13: Příběhy neskutečný narozkový frašky

Narozeninová oslava… téma samo pro sebe, jak dopadne ta Nikkiina, když se ji do cesty připlete jistá prťavá šéfkuchařka, poštovní omyl a nečekaná obchodní nabídka?

 

Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni: Pij a žij jako Fin

Z finského kalsarikänni, tedy opíjení se doma v negližé, se stává celosvětový fenomén, jenž se vysmívá všem marketingovým tahům prodávajícím radostný pocit společně s nábytkem nebo vonnými svíčkami. Teprve tohle je ta pravá, vysokoprocentní Skandinávie. Pojďte ji objevit!

 

Piknik snů všude tam, kde se cítíte hezky.

Svůj piknik snů můžete uspořádat kdekoliv, kde se budete cítit hezky. Vaše vlastní dobrodružství můžete zažít nejen na dovolené, ale klidně každé odpoledne po práci. Náš tip na skvělý piknik zvládnete pouhým nákupem v Albertu a IKEA, doplněný o drobnosti, které má každý z nás doma.

 

Trny v čase

Krásná kniha o náhodě, životě a dobrodružné cestě ve dvou. Autor nám přibližuje život dvacetileté Karoliny, studentky filozofie, která teorii obrací v praxi. 

 

 

Jsme jako oni: Rozhovor s Martinem M. Šimečkou o liberálech, pokrytcích a fašistech

Nad tématy naší současnosti a minulosti se setkávají dvě generace novinářů: česko-slovenský intelektuál, který nabízí svůj pohled na problematiku politických teorií na základě vlastní zkušenosti i objektivních faktů.

 

Tekuté zlato pro Vaše krásné vlasy 

O blahodárném působení piva na krásu a vitalitu věděly své už naše prababičky, které tento zlatavý nápoj používaly pro hebké vlasy a připravovaly z něj regenerační pivní koupele proti suché kůži. Právě tyto příznivé účinky inspirovaly tradiční českou kosmetickou značku Manufaktura k vytvoření originální kolekce založené na obsahu poctivého českého piva.

 

 

Zahrada Gaii: Domácí příručka permakultury

Pro kutily a milovníky zahradničení je určená nově vydaná knížka s názvem Zahrada Gaii: Domácí příručka permakulutry.  

 

Amulet 3

Pokračování knižní série Amulet nás společně s hrdinkou Emily zavede do ztraceného města Cielis, aby zachránila svůj svět a tak i ten náš. Co hlas Amuletu poradí Emily tentokrát?

 

Pauza: Jak si vybrat oddechový čas, než vám ho nařídí život sám

Máte přání zpomalit a užít si ty momenty života, které stojí za to si zapamatovat a vychutnat? Že to v dnešní hektické době nejde? Zkusme se o to společně s knihou Pauza pokusit a zmírněme vražedné tempo a naučme se říkat ne ku prospěchu našeho vlastního vývoje. 

 

Sisu a Lagom

Dvě knížky finským pojmenováním Lagom a Sisu, slova, jejichž význam a nauka Vás mohou motivovat a naučit, jak ve svůj život zdokonalit, dospět k harmonii s okolím i sebou samými, vést sebevědomou komunikaci nebo jen jak si užívat zdravý pohyb a stát se uvědomělejším spotřebitelem.   

 

Předsevzetí ještě neodzvonilo

Jaro je tu, léto se blíží. A je to věčný boj za své nové já. Říkáte si, že tentokrát už to vyjde, že nebudete v posilovně pouze tím věčným začátečníkem, budete správně jíst a dbát na pravidelný pohyb alespoň párkrát týdně. Co je ale tou správnou motivací? Máme pro Vás pár tipů.

 

Grófka

Kniha vypráví o osudu Anny, která se vzepře společnosti tehdejší ČSR a rozhodne se pro svobodu. Až později zjišťuje, co to slovo vlastně reálně znamená.  

 

Inovativní novinka pro omlazení Vaší pleti!

Manufaktura jde s dobou, drží krok s aktuálními trendy v péči o pleť a nyní Vám představuje skvělou novinku! Pleťový booster je současný hit v péči o pleť a důvod, proč si přestat dělat vrásky z vrásek. Zázračný pomocník je doslova nabitý vysokým obsahem aktivních látek pro omlazení pleti.

 

S láskou k přírodě

Manufaktura se neustále zabývá otázkami ekologie, věnuje se problematice obalů a hledá nové cesty jak ulevit životnímu prostředí. Od prosince 2018 je v prodejnách Manufaktura částečně možné nakupovat bez obalu.

 

Lži se mnou

Kniha vypráví o tom, jak se nezaplést do vlastních lží a co se děje, když se tak stane.

 

1968

Kniha 1968 zasvěceně líčí jeden z politicky nejbouřlivějších roků dvacátého století, příběh je vyprávěn z pohledu levicově angažovaného Erica Letanga. Pro české čtenáře je navíc přitažlivý mimo jiné i autentickým vylíčením pražských srpnových událostí — autor totiž onoho osudného roku pobýval dva měsíce v Československu.

 

Ascher: Šílený hedvábník: Zika & Lída Ascher - Textil a móda

Kniha vypráví o osudech pražských rodáků, kterým se podařilo vytvořit úspěšnou firmu v Londýně. Kniha mapuje jejich úspěchy, pády a pohnuté osudy.

 

Goldstein

Kniha je situována do třicátých let 20. století v Německu, kde dochází k hospodářské krizi, násilným střetům mezi SA a Rudou frontou a mocenskému boji berlínských gangů. Ponořte se do příběhu spisovatele Volkera Kutschera!

 

Smrt před branami

SabaaTahirová nám představuje svůj další fantasy román, v kterém půjde ne jen o dobro, lidské životy a čest, ale o celý osud světa. 

 

 

Ďáblovo opatství

Kriminální tématika tentokrát z prostředí ženského kláštera, kde dojde ke zločinu. Kniha je plná překvapení a zvratů. Nechte se pohltit novým příběhem Josepa M. Morrerese.

 

Jarní restart s rebarborou

Přivítejte jaro a dejte sbohem zimě i svému zimnímu já! Dopřejte si regenerační a pečující jarní vzpruhu s rebarborou a  poznejte její blahodárné účinky na vlastní kůži s novou jarní limitovanou edici od Manufaktury, inspirovanou právě rebarborou. 

 

Případ Kukockij

Nadaný a ambiciózní lékař Pavel Alexejevič Kukockij se z etických pohnutek snaží prosadit znovuzavedení práva na potrat, o něž sovětské ženy přišly Stalinovým nařízením z roku 1936. Tento boj za vnitřní svobodu člověka a možnost vlastní volby však překazí jeho slibně zahájenou kariéru. 

 

Jethro Tull - Půlstoletí s kouzelnou flétnou

Pro fanoušky rockové skupiny Jethro Tull, a nejen pro ně, vychází kniha, která mapuje vývoj kapely za celou její existenci. Autor knihou Půlstoletí s kouzelnou flétnou vzdává hold této skupině k letošnímu padesátému výročí.

Věnujte si chvilku jen pro sebe!

Potřebujete se na okamžik vypnout a zrelaxovat Vaše tělo i ducha? Připravte si horkou lázeň, která Vás dokonale uvolní a prohřeje. Koupel s použitím bylinných solí přispívá k prokrvení pokožky a dodává jí důležité minerální látky.

Dopřejte si chvilku jen pro sebe – zasloužíte si to!

 

 

Okem vrány

Psychoanalytik pronásledovaný minulostí se snaží ochránit svou dceru před svými chybami. Avšak za jakou cenu?

Po sebevraždě jeho pacientky Daniel obdrží záhadný dopis, náhle zmizí jeho dcera a on si uvědomí, že nastal čas postavit se nepříjemným tajemstvím z minulosti.


 

5 tipů, jak poznat výhodné spoření

Jakákoliv forma spoření je lepší, než nechat peníze ležet ladem na běžném účtu nebo je mít zašité v matraci. I přes nízké úrokové sazby zůstává nejjednodušší formou uložení peněz spořicí účet.

 

 

Žár

Každý rok se ve finské Heinole odehrává světový šampionát v saunování. Letos na něj přijeli i dva hrdinové tohoto románu, kteří působí jako vzájemné protiklady.  Vše je připraveno, fraška může začít.....

 

Marcy a hádanka od sfingy

Kniha z pohledu malého dítěte Vás vezme na dobrodružnou cestu, kde se setkáte s egyptskými božstvy, a proniknete do podsvětí této tajemné země.Malá Marcy je dcerou věhlasného dobrodruha Artura z rodu Brownstonů, známého svou neohroženou povahou.