LIFESTYLE

 

Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni: Pij a žij jako Fin

Z finského kalsarikänni, tedy opíjení se doma v negližé, se stává celosvětový fenomén, jenž se vysmívá všem marketingovým tahům prodávajícím radostný pocit společně s nábytkem nebo vonnými svíčkami. Teprve tohle je ta pravá, vysokoprocentní Skandinávie. Pojďte ji objevit!

 

Piknik snů všude tam, kde se cítíte hezky.

Svůj piknik snů můžete uspořádat kdekoliv, kde se budete cítit hezky. Vaše vlastní dobrodružství můžete zažít nejen na dovolené, ale klidně každé odpoledne po práci. Náš tip na skvělý piknik zvládnete pouhým nákupem v Albertu a IKEA, doplněný o drobnosti, které má každý z nás doma.

 

Trny v čase

Krásná kniha o náhodě, životě a dobrodružné cestě ve dvou. Autor nám přibližuje život dvacetileté Karoliny, studentky filozofie, která teorii obrací v praxi. 

 

 

Jsme jako oni: Rozhovor s Martinem M. Šimečkou o liberálech, pokrytcích a fašistech

Nad tématy naší současnosti a minulosti se setkávají dvě generace novinářů: česko-slovenský intelektuál, který nabízí svůj pohled na problematiku politických teorií na základě vlastní zkušenosti i objektivních faktů.

 

Tekuté zlato pro Vaše krásné vlasy 

O blahodárném působení piva na krásu a vitalitu věděly své už naše prababičky, které tento zlatavý nápoj používaly pro hebké vlasy a připravovaly z něj regenerační pivní koupele proti suché kůži. Právě tyto příznivé účinky inspirovaly tradiční českou kosmetickou značku Manufaktura k vytvoření originální kolekce založené na obsahu poctivého českého piva.

 

 

Zahrada Gaii: Domácí příručka permakultury

Pro kutily a milovníky zahradničení je určená nově vydaná knížka s názvem Zahrada Gaii: Domácí příručka permakulutry.  

 

Amulet 3

Pokračování knižní série Amulet nás společně s hrdinkou Emily zavede do ztraceného města Cielis, aby zachránila svůj svět a tak i ten náš. Co hlas Amuletu poradí Emily tentokrát?

 

Pauza: Jak si vybrat oddechový čas, než vám ho nařídí život sám

Máte přání zpomalit a užít si ty momenty života, které stojí za to si zapamatovat a vychutnat? Že to v dnešní hektické době nejde? Zkusme se o to společně s knihou Pauza pokusit a zmírněme vražedné tempo a naučme se říkat ne ku prospěchu našeho vlastního vývoje. 

 

Sisu a Lagom

Dvě knížky finským pojmenováním Lagom a Sisu, slova, jejichž význam a nauka Vás mohou motivovat a naučit, jak ve svůj život zdokonalit, dospět k harmonii s okolím i sebou samými, vést sebevědomou komunikaci nebo jen jak si užívat zdravý pohyb a stát se uvědomělejším spotřebitelem.   

 

Předsevzetí ještě neodzvonilo

Jaro je tu, léto se blíží. A je to věčný boj za své nové já. Říkáte si, že tentokrát už to vyjde, že nebudete v posilovně pouze tím věčným začátečníkem, budete správně jíst a dbát na pravidelný pohyb alespoň párkrát týdně. Co je ale tou správnou motivací? Máme pro Vás pár tipů.

 

Grófka

Kniha vypráví o osudu Anny, která se vzepře společnosti tehdejší ČSR a rozhodne se pro svobodu. Až později zjišťuje, co to slovo vlastně reálně znamená.  

 

Inovativní novinka pro omlazení Vaší pleti!

Manufaktura jde s dobou, drží krok s aktuálními trendy v péči o pleť a nyní Vám představuje skvělou novinku! Pleťový booster je současný hit v péči o pleť a důvod, proč si přestat dělat vrásky z vrásek. Zázračný pomocník je doslova nabitý vysokým obsahem aktivních látek pro omlazení pleti.

 

S láskou k přírodě

Manufaktura se neustále zabývá otázkami ekologie, věnuje se problematice obalů a hledá nové cesty jak ulevit životnímu prostředí. Od prosince 2018 je v prodejnách Manufaktura částečně možné nakupovat bez obalu.

 

Lži se mnou

Kniha vypráví o tom, jak se nezaplést do vlastních lží a co se děje, když se tak stane.

 

1968

Kniha 1968 zasvěceně líčí jeden z politicky nejbouřlivějších roků dvacátého století, příběh je vyprávěn z pohledu levicově angažovaného Erica Letanga. Pro české čtenáře je navíc přitažlivý mimo jiné i autentickým vylíčením pražských srpnových událostí — autor totiž onoho osudného roku pobýval dva měsíce v Československu.

 

Ascher: Šílený hedvábník: Zika & Lída Ascher - Textil a móda

Kniha vypráví o osudech pražských rodáků, kterým se podařilo vytvořit úspěšnou firmu v Londýně. Kniha mapuje jejich úspěchy, pády a pohnuté osudy.

 

Goldstein

Kniha je situována do třicátých let 20. století v Německu, kde dochází k hospodářské krizi, násilným střetům mezi SA a Rudou frontou a mocenskému boji berlínských gangů. Ponořte se do příběhu spisovatele Volkera Kutschera!

 

Smrt před branami

SabaaTahirová nám představuje svůj další fantasy román, v kterém půjde ne jen o dobro, lidské životy a čest, ale o celý osud světa. 

 

 

Ďáblovo opatství

Kriminální tématika tentokrát z prostředí ženského kláštera, kde dojde ke zločinu. Kniha je plná překvapení a zvratů. Nechte se pohltit novým příběhem Josepa M. Morrerese.

 

Jarní restart s rebarborou

Přivítejte jaro a dejte sbohem zimě i svému zimnímu já! Dopřejte si regenerační a pečující jarní vzpruhu s rebarborou a  poznejte její blahodárné účinky na vlastní kůži s novou jarní limitovanou edici od Manufaktury, inspirovanou právě rebarborou. 

 

Případ Kukockij

Nadaný a ambiciózní lékař Pavel Alexejevič Kukockij se z etických pohnutek snaží prosadit znovuzavedení práva na potrat, o něž sovětské ženy přišly Stalinovým nařízením z roku 1936. Tento boj za vnitřní svobodu člověka a možnost vlastní volby však překazí jeho slibně zahájenou kariéru. 

 

Jethro Tull - Půlstoletí s kouzelnou flétnou

Pro fanoušky rockové skupiny Jethro Tull, a nejen pro ně, vychází kniha, která mapuje vývoj kapely za celou její existenci. Autor knihou Půlstoletí s kouzelnou flétnou vzdává hold této skupině k letošnímu padesátému výročí.

Věnujte si chvilku jen pro sebe!

Potřebujete se na okamžik vypnout a zrelaxovat Vaše tělo i ducha? Připravte si horkou lázeň, která Vás dokonale uvolní a prohřeje. Koupel s použitím bylinných solí přispívá k prokrvení pokožky a dodává jí důležité minerální látky.

Dopřejte si chvilku jen pro sebe – zasloužíte si to!

 

 

Okem vrány

Psychoanalytik pronásledovaný minulostí se snaží ochránit svou dceru před svými chybami. Avšak za jakou cenu?

Po sebevraždě jeho pacientky Daniel obdrží záhadný dopis, náhle zmizí jeho dcera a on si uvědomí, že nastal čas postavit se nepříjemným tajemstvím z minulosti.


 

5 tipů, jak poznat výhodné spoření

Jakákoliv forma spoření je lepší, než nechat peníze ležet ladem na běžném účtu nebo je mít zašité v matraci. I přes nízké úrokové sazby zůstává nejjednodušší formou uložení peněz spořicí účet.

 

 

Žár

Každý rok se ve finské Heinole odehrává světový šampionát v saunování. Letos na něj přijeli i dva hrdinové tohoto románu, kteří působí jako vzájemné protiklady.  Vše je připraveno, fraška může začít.....

 

Marcy a hádanka od sfingy

Kniha z pohledu malého dítěte Vás vezme na dobrodružnou cestu, kde se setkáte s egyptskými božstvy, a proniknete do podsvětí této tajemné země.Malá Marcy je dcerou věhlasného dobrodruha Artura z rodu Brownstonů, známého svou neohroženou povahou.