ikea3_3
ikea1_3

Hurá do toho! Léto přichází

Známe to všichni. Sníme o dloooouhé dovolené na hony vzdálené všedním dním. Chápeme to. Ne vždy se nám nicméně podaří naspořit tolik volna, abychom si taková dobrodružství mohli dovolit. Ale když přijde léto, všichni potřebujeme vypnout a pořádně si odpočinout.

Proto si toto léto chceme všímat krásy, která se skrývá v obyčejných situacích, díky kterým si oblíbené roční období užijeme. Jako třeba dát si místo oběda zmrzlinu, udělat si piknik jen tak nebo skočit si po práci zaplavat.

Seznamte se s kolekcí, která vás okamžitě dostane do „dovolenkové nálady“ – stačí se na ni jen podívat. Svými hravými, barevnými a hravými vzory ztělesňuje ikonický styl IKEA. Od plážových osušek v zářivých barvách až po chladicí tašky – každý si zde najde něco, co v létě potřebuje. Tak hurá do toho! Ať sami nebo s přáteli, vychutnejte si léto plnými doušky.

Letošní léto čekejte víc

Cílem IKEA je nabízet výrobky, které budou sloužit lidem na celém světě. Abychom našli ten správný talent, hledáme designéry i mimo zavedené oblasti designu. Účelem každé spolupráce je rozšířit si obzory, podělit se o různé poznatky a hledat to, co nás spojuje. Na naší letošní letní kolekci se podílely návrhářky Lotta Kühlhorn a Malin Unnborn a návrhářský kolektiv Textilgruppen & Papperian.

Textilgruppen & Papperian byl založen v roce 2001 ve švédském městě Växjö jako součást iniciativy pro lidi se zdravotním handicapem a láskou k umění. Sestává se z 26 umělců, kteří při práci využívají hlavně papír a textil, ale vytvářejí i sochy.

 

Designérky Lotta a Malin už kdysi spolupracovaly s IKEA. Tvoří různé odvážné geometrické a grafické vzory, které skvěle kontrastují se živými návrhy kolektivu Papperian a dokonale je doplňují.

Všechny fotografie jsou převzaty z Katalogu IKEA 2019. Více nápadů a inspirací pro vaši domácnost najdete na stránkách IKEA.

ikea2_3
ikea4_3
ikea6_3
ikea7_3
ikea8_3
ikea_5