propast800

Propast

O Vracovských jeskyních se toho moc neví. Ani na dno nejhlubší propasti se nikdo ještě nepodíval - ti, kdo se o to pokusili, přišli o rozum, nebo se už nevrátili.

Dvanáctiletý Jirka přijíždí do okolí Vracova na návštěvu za dědou, který si zde užívá lázeňský pobyt. Kam jinam se vypravit na výlet než právě do jeskynního komplexu. Jenže Jirkovi se po této návštěvě dějí samé divné věci. Slyší tajemný hlas a setká se s dívkou, co se zdá jako z jiného světa… Co se stalo? Přestoupil snad Jirka někde pomyslnou hranici do jiné doby? Jaké tajemství vlastně propast skrývá?

Lenka Juráčková

Lenka Juráčková začínala jako básnířka, nejprve publikovala v literárních časopisech, v roce 2008 jí vyšla sbírka Sukně s hnědavými suky, o šest let později vydala soubor Čemeřice. Za básně z této sbírky byla nominována na Drážďanskou cenu lyriky. Věnuje se také próze pro dospělé i pro děti.

Tomáš Kučerovský

Tomáš Kučerovský, kreslíř, ilustrátor a autor komiksů, absolvoval fakultu architektury brněnského VUT, pracoval jako hlavní grafik v herní společnosti a v současnosti je na volné noze. 


Knihu Propast si můžete zakoupit u nás v Avionu v prodejně Kosmas nebo na stránkách www.kosmas.cz.