Smrt_7_750

Smrt před branami

Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a nemilosrdná velitelka vojenské akademie využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena se snaží najít způsob, jak zastavit blížící se temnotu. V sázce se totiž ocitá nejen život její sestry, ale i všech obyvatel Impéria.

Laia z lidu Učenců ví, že osud světa nezávisí na pletichách válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala.

Elias Veturius se na území mezi životem a smrtí vzdal svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbil pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby si zajistila Eliasovu oddanost — dokonce i za cenu ztráty jeho lidství.

 

Sabaa Tahirová

Sabaa Tahirová v mládí trávila čas čtením fantasy románů a komiksů. Vystudovala Kalifornskou univerzitu v Los Angeles a pracovala v deníku Washington Post. Její román Jiskra v popelu se dostal na žebříček bestsellerů The New York Times a filmová práva zakoupila americká společnost Paramount.


Knihu Smrt před branami si můžete zakoupit u nás v Avionu v prodejně Kosmas nebo na stránkách www.kosmas.cz.