Goldstein_750_8

Goldstein

Berlín 1931: Hospodářská krize, násilné střety mezi SA a Rudou frontou, mocenský boj berlínských gangů. Když Gereon Rath dostane za úkol sledovat amerického gangstera Abrahama Goldsteina, netuší, že z kolegiální výpomoci pro americkou Bureau of Investigation se brzy stane smrtící závod. Zatímco on se nudí na svém pozorovacím stanovišti v hotelu Excelsior, ozbrojený Goldstein se už dávno volně pohybuje po městě. Když pak Marlow, šéf podsvětí, donutí Ratha k soukromému pátrání, dostává se komisař mezi bojové linie ve válce zločineckých spolků.

Charly Ritterová nastupuje přípravnou právní praxi, a když nechá ze své kanceláře utéct mladou bezdomovkyni přistiženou ve vlaku bez jízdenky, setkává se její pátrání s tím Gereonovým - a je z toho další konflikt...

 

Volker Kutscher

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 v Severním Porýní-Vestfálsku. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi. Jeho série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem, po celém světě se prodalo již více než milion výtisků. Na motivy knižní série vznikl také koprodukční seriál Babylon Berlín.

 

Knihu Goldstein si můžete zakoupit u nás v Avionu v prodejně Kosmas nebo na stránkách www.kosmas.cz.