Marcy_800

Marcy a hádanka od sfingy

Milá čtenářko, milý čtenáři, když zvedneš v noci hlavu, zjistíš, že obloha je plná zářících zvířat. Ale víš, kdo je na tmavém nebi pastýřem? Malá Marcy je dcerou věhlasného dobrodruha Artura z rodu Brownstonů, známého svou neohroženou povahou. 

Když ten však zmizí v Egyptě, místě plném kouzel a starodávných bohů, musí Marcy proniknout na sluneční bárku a odletět ke sfinze, která jí dá zapeklitou hádanku. Jenom tehdy, když ji rozluští, shledá se znovu se svým tatínkem. Vydej se na dobrodružnou cestu, setkej se s egyptskými božstvy a pronikni do podsvětí této tajemné země. Budeš mít tu nejlepší průvodkyni – malou holčičku, jež sama poznala, že statečnost není výsadou silných, ale těch nejmenších, kteří dokážou svůj strach překonat.

 

Joe Todd-Stanton

Britský kreslíř a autor komiksů vystudoval ilustraci na Bristolské univerzitě. V minulosti pracoval např. pro nakladatelství Oxford University Press, v současné době je spjat především s Nobrow, proslulým výraznými výtvarnými počiny. Joe Todd-Stanton je známý svým nezaměnitelným stylem, inspirovaným Mumínky, Tintinem nebo japonským anime.

 

Knihu Marcy a hádanka od sfingy si můžete zakoupit u nás v Avionu v prodejně Kosmas nebo na stránkách www.kosmas.cz.