zar

ŽÁR

Každý rok se ve finské Heinole odehrává světový šampionát v saunování. Letos na něj přijeli i dva hrdinové tohoto románu, kteří působí jako vzájemné protiklady.

Subtilní šedesátiletý Igor Azarov (158 cm, 56 kg), bývalý ruský voják (sloužil jako člen posádky v ponorce), je ztělesnění askety. Padesátiletý Niko Tanner, finská pornohvězda, naopak zosobňuje všemožné extrémy a excesy, ale i posedlost profesionální kvalitou. Tenhle blonďatý obr se na závod nepřipravuje, žije ze dne na den bujarými večírky a alkoholovými dýchánky, přesto mistrovství v saunování poslední roky vyhrává s přehledem. Igor je posedlý myšlenkou, že po třech letech, kdy se umístil jako druhý, tentokrát Nika porazí.

Oba rivalové se utkají v aréně zahřáté na 110° Celsia, před zraky hlučného, téměř dvoutisícového publika a rozhodčích. Vše je připraveno, fraška může začít.

 

 

Joseph Incardona

Spisovatel, scénárista a režisér J. Incardona se ve svých dílech nechává inspirovat švýcarskou i italskou kulturou. Kromě krimi románů a povídek má na svém kontě také divadelní a filmové scénáře. V roce 2015 získal Velkou cenu za detektivní román, udělovanou ve Francii. 

Knihu Žár, která se ihned po jejím vydání stala bestsellerem, si můžete zakoupit u nás Avionu v prodejně Kosmas nebo na stránkách www.kosmas.cz.