NEBBIA x SEAQUAL™

Každý rok skončí v oceánu až 12 milionů tun plastů. Z toho až 90% plastových úlomků padá na dno oceánu. Dohromady se nachází v prostředí nebo na skládkách až 4,6 bilionů tun plastu.

Španělská společnost SEAQUAL ™ se ve spolupráci s rybáři, nevládními organizacemi, místními komunitami a úřady podílí na čištění našich oceánů od mořského odpadu. Tento odpad je shromažďován ze Středozemního moře a Atlantiku v Evropě.
Kromě toho začínají i s Atlantikem v západní Africe a Jávském moři v Indonésii.

SEAQUAL ™ následně zkoumala tyto ulovené plasty, a díky jedinečnému procesu je dokáže přeměnit na vločky, které následně změní na 100% recyklované polyesterové vlákno. Toto vlákno má téměř totožné vlastnosti jako panenský polyester, a tak může být použito různými způsoby, včetně textilu pro módu, v našem případě na sportovní oblečení.

V NEBBII jsme se rozhodli spolupracovat s touto španělskou společností a podílet se tak na eliminaci těchto odpadů. Tak vznikla nová kolekce, která je vyráběna právě z plastů vylovených z moře.

 

Představ si, že na jedny legíny použijeme 8 plastových lahví, které by se za jiných okolností rozkládaly více než 500 let. Namísto znečištění je však možné tyto láhve ve speciálním procesu změnit na již zmíněné vlákno, ze kterého můžeme vyrábět funkční sportovní oblečení. Těchto 8 lahví představuje 200 gramů odpadu,

co se na první pohled může zdát málo, avšak za rok jsme schopni díky tomu vyčistit plochu o rozloze Barcelony. A to už málo není! Tímto se zavazujeme postupně snižovat množství odpadu, který produkujeme. Naším dlouhodobým cílem je minimalizovat ho, recyklovat co nejvíce a lépe se starat o naši planetu.

Další novou kolekci je Fitness Meets Fashion, která má jasné poselství … v designérské dílně NEBBIA vznikly kousky, které jsou dokonalým spojením sportovního oblečení s nejnovějšími trendy v módě.

Všechny modely jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mimořádných barev, pro využití nejen na sportování, ale také na nošení ve všední dny.
Díky kolekci Fitness Meets Fashion je dámám umožněno vyzdvihnout jejich ženskou krásu, ve všech modelech se budou cítit krásné a sexy. Perfektně zpracované je i pánské fitness oblečení, dokonale padnoucí na každou mužskou postavu.