S láskou k přírodě

 

V prodejnách Manufaktura je od prosince 2018 částečně možné nakupovat bez obalu. Koupelové soli prodávané na váhu, které tvoří značnou část kosmetického sortimentu značky Manufaktura, si mohou nyní zákazníci odnést ve vlastních uzavíratelných nádobách.

Ti, kteří možnost bez-obalového nákupu využijí, budou navíc odměněni příjemným bonusem v podobě 10% slevy. 

Manufaktura se neustále zabývá otázkami ekologie, věnuje se problematice obalů a hledá nové cesty jak ulevit životnímu prostředí. Snaží se neplýtvat obalovým materiálem, neprodávat zabalený vzduch a používat kvalitní recyklovatelné materiály, především papír a PET s významným podílem recyklátu.

Manufaktura bere svou společenskou odpovědnost velmi vážně. Váží si přírody, která je pro ni velkou inspirací a zdrojem kvalitních kosmetických ingrediencí a surovin. Proto je pro ni přirozenou a zároveň milou povinností chovat se k ní s pokorou a respektem.

Významného snížení počtu obalů lze dosáhnout i v oblasti odnosu nákupů – v Manufaktuře nikdy nepoužívali plastové tašky, zákazníci si svůj nákup odnášejí v českých papírových taškách z recyklovaného papíru nebo si mohou zakoupit krásnou kvalitní bavlněnou EKO tašku, ušitou na Moravě, a používat ji ke svým nákupům opakovaně po dlouhá léta.

laskaKprirode_750_3
laskaKprirode_750_1
laskaKprirode_800_1
laskaKprirode_800_3
laskaKprirode_800_4