mÓda a styl

Vánoční móda

Přichystali jsme si hned několik tipů pro klidné a pohodové Vánoční svátky jak pro dámy, tak pro pány!

Hřejivý podzim – Naše tipy pro dámy

Letošní podzim je již v plném proudu a my jsme si pro Vás připravili výběr skvělých kousků pro dámy, které nalezte v prodejnách našeho nákupního centra Avion Shopping Park Ostrava.

Hřejivý podzim – Naše tipy pro pány

Letošní podzim je již v plném proudu a my jsme si pro Vás připravili výběr skvělých kousků pro pány, které nalezte v prodejnách našeho nákupního centra Avion Shopping Park Ostrava.

Trendy kabelky na sezónu podzim / zima 2019 

Každý rok s přicházející následující sezónou měníme své šatníky podle potřeb ročního období a také podle neúprosného diktátu módních trendů. Ale dámy nezapomeňte, že i kabelka je nezbytnou součástí Vašeho outfitu. Jaké jsou aktuální trendy v letošní sezóně podzim/zima 2019 ? Společně s našim stylistou jsme Vám vytipovali několik parádních kousků z prodejny GALEX, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. 

TREND : Pánské POLO 

Ikonické POLO poprvé v historii vynesl již v roce 1926 René Lacoste na US Open. Tehdy troufalý a nevídaný kousek na tenisovém kurtu. Do té doby jsme při zápasech sledovali hráče ve flanelových košilých s dlouhým rukávem. Až René svou dalo by se říci drzostí a také svým vítězstvím navždy změnil módu a styl tenisového oblečení.  

Jak se fotí módní kampaň?

I když to může znít překvapivě, fotografování módní kolekce v terénu s sebou nese vcelku dobrodružný nádech. A nezáleží ani tak na tom, jestli fotíte na pustém ostrově nebo v centru velkoměsta. Každý krok a přesun musíte pečlivě naplánovat na minuty přesně – počítat totiž musíte i s takovými drobnostmi, jako jsou trasy trajektů či načasování odlivu.

Rozhovor s Janou Veselou Kuťkovou

Ve 34 letech je šéfdesignérkou Blažka, předního českého výrobce pánské módy. Narodila se v Lednici na jižní Moravě a s rodinou žili v bytě na zámku. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, v ateliéru módní tvorby pod vedením Josefa Ťapťucha. V rámci školy absolvovala stáž v Milaně na škole Politecnico di Milano, která ji profesně ovlivnila. Po škole se krátce věnovala vlastní tvorbě. Následně se zabývala visual merchandisingem pro nadnárodní obchodní řetězec. Od roku 2011 je u Blažka.

 

Jak se připravuje módní kolekce?

Příprava módní kolekce je živý organismus, který, ač má určité pevné body, je nevyzpytatelný zhruba stejně jako meteorologické předpovědi počasí na druhý den. Faktorů, které si musí takzvaně sednout, je nespočet. „Inspirace je něco neplánovaného a intuitivního. Je to výsledek jakési mozaiky v hlavě, je to jako láska na první pohled, prostě vám to sepne v hlavě a zahoří v srdci,“ říká Jana Veselá Kuťková, šéfdesignérka značky Blažek.

Fitness móda z moře

Nová kolekce Fitness meets fashion má jasné poselství. V designérské dílně NEBBIA vznikly kousky, které jsou dokonalým spojením sportovního oblečení s nejnovějšími trendy v módě. 

Další novou kolekcí je Nebbia Seaqual, která vznikla z plastů vylovených z moře.

Jak vybrat ideální oblek na svatbu?

Každá nevěsta dlouhé měsíce vybírá ty nejhezčí svatební šaty. I další pozvané dámy mají připraveny minimálně dvoje šaty. Pánové naopak někdy mívají tendenci přípravu podcenit a začít ji řešit až chvíli před dnem D. Jaký si vybrat oblek? Co se vlastně nosí? Tmavý, světlý, s vestou nebo bez?

 

Žhavý trend 2019 – NEONOVÉ barvičky

Ti z Vás, kteří si pamatují 90. léta jistě ví, že právě neonové barvy byly hitem číslo jedna. Od té doby se do módy vrátily hned několikrát a ani letos v sezóně Jaro/Léto 2019 tomu není jinak.

 

Jak přežít cestování bez zmačkaného obleku

Cestování za obchodem, pracovními schůzkami nebo společenskými povinnostmi není nic výjimečného. Dress code pro takové akce je většinou jasný. Oblek, košile a případně kravata. Jak jej ale sbalit, aby po vytáhnutí ze zavazadla nebyla z obleku jedna velká zmačkaná koule? Podívejte se na tipy ostřílených businessmanů.

 

Jak vybrat sluneční brýle

Dobře vybrané sluneční brýle povýší váš outfit na další úroveň. Lichotivě zdůrazní vaše rysy i mužnou image. Pojďme se podívat na výběr slunečních brýlí, které podtrhnou vaši jedinečnou osobnost.

 

 

Stylově do práce

Tentokrát pro Vás máme skvělou inspiraci jak se moderně a stylově obléci do práce. Ve spolupráci s našimi butiky jsme připravili variabilní nadčasový outfit, ve kterém se budete cítit pohodlně za každého počasí a ještě u toho budete vypadat Chic.

 

Jak se žehlí pánská košile

Je to nepopulární názor, ale je třeba ho vyslovit. Správný gentleman umí nejen uvázat motýlek, ale také vyžehlit košili. A nebojte se, žehlení moc času nezabere. Jakmile chytnete ten správný grif, budete s košilí hotov za tři minuty.

 

 

MUST HAVE letní sezóny

V aktuální letní sezóně najdeme hned několik výrazných trendy prvků, které by Vám v šatníku neměly chybět. Podívejte se s námi na některé MUST HAVE kousky, které jsme pro Vás vytipovali…..

Pod křídly labutě

Ikonická a vznešená labuť je již mnoho let symbolem jedinečného broušeného skla rakouského výrobce značky SWAROVSKI. Blyštivé komponenty bývají ozdobou nejhonosnějších světových zámeckých síní, jsou součástí řemeslně vysoce kvalitních šperků a také ne jedna celebrita vynesla tuto značku ve své luxusní róbě na červený koberec. I Vy si můžete dopřát špetku blyštivého luxusu – Prodejna Swarovski v nákupním centru Avion Shopping Park Ostrava nabízí široký sortiment šperků, které si bezpochyby zamilujete

 

Sluneční brýle

Sluneční brýle nás nejenže chrání před ostrými paprsky slunce, ale jsou také velmi oblíbeným módním doplňkem. Prodejna Relax prodává zboží hned několika světových výrobců značek a nabízí široký výběr brýlí a doplňkového sortimentu pro ženy, muže i děti. Důležité je však vybrat si ten správný tvar a proto jsme si pro Vás připravili pár tipů, jak na to.

 

BohoChic

Boho styl zvaný též BohoChic je velmi oblíbeným módním stylem, který je v letošní sezóně opět trendy! Většinou se do popředí dostává právě s prvními letními dny a obdobím hudebních festivalů. Typickými prvky pro tento styl jsou například přírodní a obnovitelné materiály, hravé a barevné kombinace krajkových, etnických, indiánských či hippies vzorů a také trend vrstvení.  

 

Plavky!

Horké léto pomalu, ale jistě klepe na dveře. Je třeba se řádně a včas připravit na letní sezónu a vodní radovánky. Výběr správných a dobře padnoucích plavek byste neměli podcenit. Již dnes si plavky v Avion Shopping park Ostrava vybere opravdu každý.

 

Na žluté vlně

Žlutá barva bude jednou z nejvýraznějších módních barviček letošní sezóny.  Nadcházející jaro a léto se poveze na žluté vlně! A to v jakémkoliv odstínu a kombinaci. Čisté světlé, výrazně syté, jemně pudrové i křiklavé neonové odstíny s nádechem 80 let. 

 

Trendy Jaro 2019

První sluneční paprsky do našich šatníků každým rokem přináší mnoho zářivých barev. Ani letos tomu nebude jinak. První jarní dny budou kralovat odstíny pudrové, tělové nebo světle šedé.  

 

Udržitelná móda

Udržitelná móda, která se v módním světě skloňuje čím dál tím častěji, se zabývá především původem a podmínkami, za kterých oblečení vzniká a také se snaží omezit dopad na životní prostředí.

 

Trendy plesové sezóny 2019 - MUŽI

U pánů je třeba vždy přísně dodržovat dress code a několik základních pravidel. Jakých? Pojďme se na ně společně podívat....

 

Trendy plesové sezóny 2019 -  ŽENY

V letošní plesové sezóně platí všeobecné pravidlo méně je více. Doba honosných a okázalých princeznovských toalet je letos pasé.......