Jak se fotí módní kampaň?
jak_kampan_hero_blazek

I když to může znít překvapivě, fotografování módní kolekce v terénu s sebou nese vcelku dobrodružný nádech. A nezáleží ani tak na tom, jestli fotíte na pustém ostrově nebo v centru velkoměsta. Každý krok a přesun musíte pečlivě naplánovat na minuty přesně – počítat totiž musíte i s takovými drobnostmi, jako jsou trasy trajektů či načasování odlivu.

Celá cesta začíná u našich návrhářek. Ty vymyslí téma, od kterého se budou outfity odvjíjet, a následně vytvoří módní kolekci. Následuje selekce, při které vybereme ty nejkrásnější kousky oblečení, které půjdou do prodeje. Jakmile je rozhodnuto, začneme plánovat focení.
blazek_kampan_2
blazek_kampan_2_2

Jako první přichází na řadu výběr lokace. Letošní kolekce vychází z díla Hieronyma Bosche – holandského renesančního umělce, jehož díla vynikají pestrými barvami v unikátních vzorech a symbolicky vyobrazují lidské vlastnosti. Jasnou volbou byl proto Amsterdam – hlavní město ležící jen 80 kilometrů od malířovy domoviny.

blazek_kampan_3

Jakmile vybereme lokalitu, přichází na scénu zkušený fotograf. Tím je letos již podruhé Robert Vano. S ním vyrážíme ještě před samotným focením na třídenní „mapování terénu“. Z pozice profesionála nám pomáhá vybrat konkrétní místa, kde vzniknou ty nejkrásnější snímky. Neoddělitelnou součástí týmu je i kameraman, který zařizuje natáčení videí i jejich výsledné stříhání a další úpravy.

blazek_kampan_4


Focení nové kolekce se samozřejmě neobejde bez modelů, se kterými vždy domlouváme spolupráci na 2 kolekce. Fotograf často doporučí modely, se kterými se mu dobře pracuje, a kteří se pro danou kolekci hodí. Každý model představuje některý z typů našich zákazníků. Podle toho vytvoříme každému z nich styl, který jim bude nejvíc slušet. Pak už následuje pouze fitting, což je proces, kdy každému modelovi upravíme oblečení na míru tak, aby perfektně odpovídalo jeho postavě.

blazek_kampan_5


Po stylingu a fittingu modelů rozhodne vedení týmu, který outfit se bude nejlépe hodit do různých lokací. Ještě před odjezdem proto sestavíme plán cesty a scénář focení. Jinými slovy: kde, kdy a jak dlouho se budou jednotlivé outfity fotit. Přesné přejezdy je nutné dodržovat a každá minuta tak musí být předem naplánovaná. Příliv a odliv, příjezdy trajektů nebo hustá doprava totiž mohou podobu fotografovaného místa značně pozměnit.

blazek_kampan_6


Pak už stačí zařídit ubytování, zabalit outfity a celý tým může vyrazit na cestu. Samotné focení trvá 2 až 3 dny a účastní se ho 10 až 11 lidí. Mezi ně patří například hlavní a pomocný fotograf, asistent, kameraman, stylistka, vizážistka a modelové. Celkem vznikne až 7000 fotek, ze kterých vybereme 200 nejlepších, které můžete prohlédnout v našem magazínu, webu i prodejnách.

blazek_kampan_7