Trendy plesové sezóny 2019 - MUŽI

U pánů je třeba vždy přísně dodržovat dress code a pár základních pravidel.

Po šesté hodině večerní vždy volíme pouze tmavý oblek - akceptovatelný je tmavě modrý až modročerný, klasický černý, případně tmavě šedý, například antracitový. Oblek musí perfektně sedět a jeho nositel se v něm musí cítit komfortně. Proto volte raději přírodní materiály jako je bavlna - lehká příměs jiných materiálu jako je třeba elastan nebo viskóza však neuškodí. Oblek je pak přizpůsobivější a také se tolik nekrčí.

Moderní jsou proštíhlené obleky, ale vše má své meze. Večerní, společenský oblek nemusí být tak vypasovaný jako oblek určený k dennímu nošení třeba do kanceláře.

Pamatuje na to, že do obleku nikdy nepatří košile s krátkým rukávem. Ideálně volte model s širším, takzvaným žraločím límečkem, který je vhodný jak na vázanku, tak na motýlka. Barevným kombinacím se meze nekladou - velmi módní jsou malé vzory, struktury nebo printy. Dbejte také na správnou délku rukávu, kdy je velmi důležité, aby manžeta košile přesahovala přibližně o 1 až 2 cm délku rukávu saka. Nezapomeňte na manžetový knoflíček, který je třešničkou na dortu celého outfitu.

 

Společenský dojem zdůrazníme kapesníčkem do klopy saka, který lze velmi snadno doladit s šaty partnerky a ostatními doplňky. Kravata by neměla být širší než 8 centimetrů a uvázaná v délce ke sponě opasku.

Obuv zvolte koženou - vedle nešlápnete s jednoduchým modelem v hladké, lesklé kůži v podlouhlém tvaru s kulatou špičkou. Velmi decentně působí také perforované modely jako ve stylu Oxford. To vše naleznete v obchodech s pánskou společenskou módou Feratt, Max Tara a obuvi CCC a Humanic.