Cestovatelské přednášky ZDARMA 

Kolem světa s Avionem

Máte rádi dobrodružství? Dychtíte poznávat nová místa? Tak právě pro Vás jsme přichystali sérii cestovatelských přednášek zdarma. Každou první středu v měsíci vždy v 17. hod.
Vás rádi uvítáme v zasedací místnosti Sirius.

1. 2. 2023 Afrika s tuktukem 

Přednášející: Tomáš Vejmola

Tuktuk je Tomíkova oblíbená tříkolka, se kterou rád brázdí svět. Na cestě dlouhé 9000 km za 111 dní projel barevnou Jihoafrickou republikou, Botswanou plnou zvířat, Zambii s Viktoriini vodopády, přes nejtěžší Zambii, veselou Malawi, obrovskou a domorodými kmeny posetou Tanzánii až nakonec dorazil do Ugandy, kde vozítko zaparkoval, aby za dva roky pokračoval na cestě dále domů.
Bláznivý příběh, plný neuvěřitelných zážitků, které Tomíka a jeho parťáka Davida na cestě potkali. Jak se řídí tuktuk v Africe? Jak žijí dnešní domorodé kmeny? Co vše se tam jí? A co malárie? Mnoho barvitých historek doprovázené krásnými, nejen dronovými záběry, Vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád poví.

www.tomiknacestach.cz 
 
Cestovatelské přednášky
Cestovatelské přednášky
1. 3. 2023 Kapverdy jak je neznáte

Přednášející: Kateřina Ostrá

Nejvyšší hora Kapverd – Sopka Pico do Fogo, zelené dobití ráje – ostrov Santo Antão, rodiště bosonohé divy Casária Evora – ostrov São Vicente, trekový sen a neskutečně panenská příroda ostrova, který navštíví ročně necelé 2 tisíce turistů – ostrov São Nicolau nebo selfie s prezidentem Kapverdské republiky?
To vše (a ještě mnohem víc) jsou KAPVERDY za KAČKU!

https://www.facebook.com/CESTUJIzaKACKU 
 
5. 4. 2023 151 dní Pacifickou hřebenovkou 

Přednášející: Lucie Kutrová

Lucie Kutrová – Holka s Bucket Listem – dredatá holka se vydala napříč Amerikou zdolat Pacific Crest Trail, jednu z nejnáročnějších dálkových pěších tras na světě. 4260 km od mexických po kanadské hranice. Pěšky, sama a bez přípravy. S ukulele, zrcadlovkou a obrovskou krosnou, nad kterou všem rozum stál. Uzavíraly se na ni sázky, jestli umře první nebo druhý den. Jmenuje se Lucie, ale říká si Holka s Bucket Listem, protože si od svých dvaceti let píše dlouhý seznam přání. Na začátku byly na seznamu tři položky, nyní je jich něco málo pod stovku. 

Ve dvaceti letech změnila svůj život a posledních 6 let cestuje a plní si všechna přání. Pacifická Hřebenovka byla výzva a ani ona sama nevěřila, že by mohla přežít v divočině více než jeden den. Po 151 dnech v poušti, horách, lesích, s medvědy, hady, krysami, komáry a další havětí je jí už jasné, že všechno se dá s pevnou vůlí dokázat. Úplně všechno.

www.holkasbucketlistem.com
 
Cestovatelské přednášky
Cestovatelské přednášky

3. 5. 2023 Tuktukem z Thajska domů

Přednášející: Tomáš Vejmola

Povídání o zemích, jejich tradic a kultur, které Tomík na roční cestě (2017 – 2018) navštívil s thajskou rikšou (tuktukem) z Bangkoku do České republiky. (Navštívené země jsou: Thajsko, Myanmar, Indie, Nepal, Írán, Turecko, Evropa…). U každé země se Tomík zastaví, poví zajímavé informace o ní a doplní vtipným příběhem, kterých má plné kapsy. Celé vyprávění je prokládáno fotkami a videi se zvukovou stopou.

Přednáška je veselá, inspirujícího i motivujícího charakteru, která se nese v duchu „Každý problém má řešení a většinou více než jedno.“ Zkrátka, jestli úplný amatér a trdlo s neznalostí motoru a jazyka a daných zemí, dokáže dotlačit 35 let starou thajskou herku sám přes půl světa, tak zvládnou, jde opravdu všechno. 
O tom, jak se nevzdat, bojovat, ještě si to pořádně užít a plno dalšího se právě na přednášce dozvíte s veselým podáním.

www.tomiknacestach.cz

 

Vchod do zasedací místnost Sirius najdete mezi prodejnami Rituals a High Style Fashion. Popřípadě se můžete informovat na našem Avion Infostánku:

+420 774 284 661 (Po – Ne 9.00 – 21.00)

Email: avion.ostrava@ikea.com