Cestovatelské přednášky ZDARMA 

Kolem světa s Avionem

Máte rádi dobrodružství? Dychtíte poznávat nová místa? Tak právě pro Vás jsme přichystali sérii cestovatelských přednášek zdarma. Každou první středu v měsíci vždy v 17. hod.
Vás rádi uvítáme v zasedací místnosti Sirius.

5. 4. 2023 151 dní Pacifickou hřebenovkou 

Přednášející: Lucie Kutrová

Lucie Kutrová – Holka s Bucket Listem – dredatá holka se vydala napříč Amerikou zdolat Pacific Crest Trail, jednu z nejnáročnějších dálkových pěších tras na světě. 4260 km od mexických po kanadské hranice. Pěšky, sama a bez přípravy. S ukulele, zrcadlovkou a obrovskou krosnou, nad kterou všem rozum stál. Uzavíraly se na ni sázky, jestli umře první nebo druhý den. Jmenuje se Lucie, ale říká si Holka s Bucket Listem, protože si od svých dvaceti let píše dlouhý seznam přání. Na začátku byly na seznamu tři položky, nyní je jich něco málo pod stovku. 

Ve dvaceti letech změnila svůj život a posledních 6 let cestuje a plní si všechna přání. Pacifická Hřebenovka byla výzva a ani ona sama nevěřila, že by mohla přežít v divočině více než jeden den. Po 151 dnech v poušti, horách, lesích, s medvědy, hady, krysami, komáry a další havětí je jí už jasné, že všechno se dá s pevnou vůlí dokázat. Úplně všechno.

www.holkasbucketlistem.com
 
Cestovatelské přednášky
Cestovatelské přednášky

3. 5. 2023 Tuktukem z Thajska domů

Přednášející: Tomáš Vejmola

Povídání o zemích, jejich tradic a kultur, které Tomík na roční cestě (2017 – 2018) navštívil s thajskou rikšou (tuktukem) z Bangkoku do České republiky. (Navštívené země jsou: Thajsko, Myanmar, Indie, Nepal, Írán, Turecko, Evropa…). U každé země se Tomík zastaví, poví zajímavé informace o ní a doplní vtipným příběhem, kterých má plné kapsy. Celé vyprávění je prokládáno fotkami a videi se zvukovou stopou.

Přednáška je veselá, inspirujícího i motivujícího charakteru, která se nese v duchu „Každý problém má řešení a většinou více než jedno.“ Zkrátka, jestli úplný amatér a trdlo s neznalostí motoru a jazyka a daných zemí, dokáže dotlačit 35 let starou thajskou herku sám přes půl světa, tak zvládnou, jde opravdu všechno. 
O tom, jak se nevzdat, bojovat, ještě si to pořádně užít a plno dalšího se právě na přednášce dozvíte s veselým podáním.

www.tomiknacestach.cz

 

Vchod do zasedací místnosti Sirius najdete vedle prodejny Rituals. Popřípadě se můžete informovat na našem Avion Infostánku:

+420 774 284 661 (Po – Ne 9.00 – 21.00)

Email: avion.ostrava@ikea.com