Zvířátka Mizíci
  

Zvířátka Mizíci

Získej všech 12 Mizíků!

Zvířátka Mizíci představují 12 ohrožených druhů zvířat z celého světa. Od exotických hrochů a slonů, až po včelky a ježky, které potkáš i u nás. Mizíci poukazují na současné problémy přírody a jejich vliv na osud zvířat. Pomoz ohroženým druhům společně s Avionem.

Koukni se, jak na to:
   
      1) Nakup za 300 Kč v jakémkoliv obchodě v našem centru.

      2) Předlož účtenku ve stánku, který najdeš v prostoru u kavárny Starbucks.

      3) Za každých utracených 300 korun získáš jednu samolepku.

      4) Nasbírej 5 samolepek a vyzvedni si vybraného Mizíka.

      5) Za další nákupy můžeš získat nové Mizíky do sbírky.Akce trvá od 10. září do 17. října 2021.


Zvířátka Mizíci
Zvířátka Mizíci
Zvířátka Mizíci
Zvířátka Mizíci
Zvířátka Mizíci

Zachraň je, než zmizí!

Naše planeta je místo, které sdílíme všichni. Místo, kde se setkáváme se svými přáteli, rodinami a lidmi kolem nás. A teď nás potřebuje víc než kdy jindy.Společnost Ingka Centres, jíž je naše centrum součástí, má společnou vizi s IKEA - vytvářet lepší podmínky pro každodenní život pro co nejvíce lidí. A chovat se šetrně k naší planetě - jednoduše řečeno - udržitelně.

Prostřednictvím našich center chceme pozitivně působit na naši planetu i lidi na ní. Vždy se snažíme myslet v dlouhodobém horizontu a tak, abychom byli schopni vyhovět současným lidským potřebám, aniž bychom ohrozili  budoucí generace. Akce Zvířátka Mizíci je součástí naší strategie péče o lidi a planetu.

Zvířátka Mizíci

Poznejte svět zvířátek Mizíků

Začněme tím, kdo vlastně jsou ti Mizíci. Tímto příhodným názvem jsme nazvali druhy zvířat, kterým hrozí vyhynutí. A cože to je vyhynutí? Je to úhyn všech jedinců daného druhu ovlivněný především změnou klimatu a nezodpovědnou lidskou činností, která existenci mnoha druhů ohrožuje a narušuje biologickou rozmanitost.

MizíciBiologická rozmanitost, další zajímavý a velmi důležitý jev v přírodě. Co to přesně je?

Biologická rozmanitost neboli biodiverzita zahrnuje všechna zvířata a rostliny na naší planetě, ale také jednotlivé ekosystémy,  tj. stanoviště, kde konkrétní zvířata žijí. Biodiverzita je vlastně jedna velká společná skládanka. A pokud v puzzle jeden nebo více dílků chybí, nepodaří se nám složit celý obrázek.
Proč je biologická rozmanitost tak důležitá?

Od ní začíná život na naší planetě. Každý živočich, každá rostlina a mikroorganismus mají na Zemi své místo a vzájemně se ovlivňují. Biodiverzita pomáhá bez výjimky všem: rostlinám k růstu, zvířatům k vývoji, zajišťuje obnovu čisté vody a čerstvého  vzduchu. To všechno napomáhá k tomu, abychom byli zdraví, cítili se dobře, měli dost jídla a byli v bezpečí, například před povodněmi.
Za posledních 100 let se lidé podíleli na zmizení 83 % všech divokých savců a poloviny druhů rostlin. Za vším přitom stojí způsoby, kterými si zajišťujeme potraviny, vyrábíme energii a likvidujeme odpady. K tomu příliš neumíme šetřit vodou ani elektřinou. To všechno ničí přirozenou biologickou rovnováhu.

Mizíci
Mizíci
Jak to můžeme změnit?

Začněme poznáváním okolního světa přírody a divokých zvířat - jak těch ohrožených, kteří jsou hrdiny naší knihy, tak třeba hmyzu, který žije v našem sousedství. Každý jednotlivý živočich potřebuje naši pomoc a pozornost. Společně přitom můžeme pro zvýšení biologické rozmanitosti udělat víc, než si myslíme: nakupovat potraviny od místních farmářů, pěstovat místní květiny, ovoce a zeleninu, dopřávat si kratší sprchy, recyklovat odpad nebo třeba kupovat produkty šetrné k životnímu prostředí.

Tak co, máš chuť to taky zkusit?

Sheldrick Wildlife Trust

  
Naše podpora

Cílem kampaně Zvířátka Mizíci a všech doprovodných aktivit je zvýšit povědomí o ohrožených druzích zvířat na celé planetě. Společnost Ingka Centres, majitel nákupního centra Avion Ostrava, darovala 230 000 Kč na roční péči o 200 sloních sirotků, o které se stará nadace Sheldrick Wildlife Trust.

Více informací o aktivitách Sheldrick Wildlife Trust je k dispozi na www.sheldrickwildlifetrust.org  

Hravé vzdělávání

V rámci akce Zvířátka Mizíci jsme vytvořili ilustrovanou vzdělávací knížku pro děti a rodiče. Krátké povídání o tom, jak pomoci ohroženým druhům společně s Avionem Ostrava. Do digitální verze knížky můžeš nakouknout tady.


  

Otázky a odpovědi

Dle pravidel vycházejících z platných zákonů v ČR se mohou aktivity zúčastnit osoby starší 18 let. Pokud se ti Mizíci líbí, domluv se se svými rodiči, prarodiči nebo třeba staršími sourozenci, ať ti pomůžou.


Pro získání Mizíků je potřeba nakupovat v jakémkoliv obchodě v našem centru. Za každých utracených 300 Kč získáš nálepku Mizíka, za 5 nálepek dostaneš samotného Mizíka. Tímto způsobem můžeš získat celou kolekci 12 Mizíků.


Za každých 300 Kč dostaneš jednu nálepku. Maximální možný počet nálepek za jednu účtenku je 10, i když účtenka bude na vyšší částku než 3000 Kč.


Mizíci představují 12 ohrožených druhů zvířat z celého světa. Od exotických hrochů a slonů, až po včelky a ježky, které potkáš i u nás. Figurky Mizíků slouží také jako gumy, které právě symbolizují možné zmizení/vygumování ohrožených druhů zvířat z naší planety.


Mizíci jsou vyrobeni z ekologických materiálů, bez PVC a ftalátů, lze je recyklovat, splňují všechny požadavky mezinárodní bezpečnostní a environmentální normy, splňují požadavky evropské směrnice EN71 o bezpečnosti hraček (označení CE), amerických bezpečnostních certifikátů CPSIA, ASTM.


Mizíky můžeš získat za své nákupy, přímo koupit je nejde.


Na náměstí u kavárny Starbucks je info stánek Zvířátka Mizíci, kde ti za každých utracených 300 korun v našem centru dají nálepku na sběr Mizíků. Stánek Mizíků je otevřený po celou otevírací dobu centra, tedy každý den od 9 do 21 hodin, kromě státního svátku v úterý 28.9.2021, kdy je celé centrum zavřeno.


Samozřejmě, zahrnuty jsou úplně všechny obchody v centru.


Ne, je možné použít pouze účtenky, které se shodují s datem trvání kampaně, tj. od 10. září do 17. října 2021, nebo do vyčerpání zásob Mizíků.


Ano, pokud máme vybraného Mizíka zrovna k dispozici na výdejním stánku.


Dle pravidel je možné sbírat Mizíky do vyčerpání jejich zásob. Během kampaně je možné sbírat jakékoliv Mizíky, kteří jsou k dispozici.


Ke každé kompletní nasbírané kolekci 12 Mizíků máme dárek v podobě knížky o těchto ohrožených druzích. Každému Mizíkovi se také podrobně věnujeme na našem webu www.ostrava.avion.cz


Cílem kampaně Zvířátka Mizíci a všech doprovodných aktivit je zvýšit povědomí o ohrožených druzích zvířat na celé planetě. Společnost Ingka Centres, majitel nákupního centra Avion Ostrava, darovala 230 000 Kč na roční péči o 200 sloních sirotků, o které se stará nadace Sheldrick Wildlife Trust. Více informací o aktivitách Sheldrick Wildlife Trust je k dispozic zde: www.sheldrickwildlifetrust.orgPravidla soutěže najdete zde.
Zvířátka Mizíci