UŽÍVEJTE SI VĚCI DÉLE

Dnešní doba nám klade do cesty spoustu překážek, ale i mnoho příležitostí. Svět se zpomalil a stejně tak můžeme v našem jednání zpomalit i my. Nakupovat zdrženlivěji, s rozmyslem a eticky, vyměňovat si věci s přáteli, darovat, opravovat a tvořit.

Odměnou nám za to bude spokojenější planeta, odpočatá peněženka a dost možná i skvělý pocit z nás samých.

Věříme ve věci, které potěší a vydrží. Dnes i každý další den. Užívejte si věci déle.

uzivejte13111

OBLÉKEJTE SE PRO BUDOUCNOST

Všichni známe ten skvělý pocit z nového kousku oblečení. Jenže upřímně, jak dlouho nám nadšení zůstane? Týden? Měsíc? O dosluhující kousky se můžeme podělit s přáteli, udělat pořádek ve skříni a obdarovat charitativní organizace, nebo se kreativně vyřádit a vdechnout nový život starým kouskům. Vždyť i pár flitrů na odepsaném saku z vás dokáže udělat rockovou hvězdu!

uzivejtee5

NÁŠ TIP:

Jestliže máte doma nepotřebné oblečení, boty nebo jiný textil a kamarádky je nechtějí? Nevyhazujte ho. Přineste ho v igelitové tašce a vložte ho do kontejneru na oblečení u Sports Directu. Pomůžete sociálně slabším občanům a lidem v nouzi. A zároveň dáte práci lidem, kteří tento textil připraví na další využití.

SLEVUJTE Z CENY, NE Z HODNOT

Věděli jste, že se společnost IKEA zavázala do roku 2020 produkovat bezodpadově? Nebo že do roku 2030 hodlá společnost H&M vyrábět své oblečení pouze z recyklovaných nebo jiných udržitelně získaných materiálů? 

Rozhodnutí chovat se ekologičtěji nezáleží jen na velkých firmách, ale také na každém z nás. Projděte si nabídku produktů z ekologicky a eticky vyráběných kolekcí, které už mnoho firem nabízí. Rozmyslete si, zda novou věc skutečně potřebujete, jak dlouho vám vydrží a jak s ní naložíte, až vám doslouží. 

I díky maličkostem můžeme být blíže etickému nakupování. Navíc je to tak jednoduché! Hodně obchodů nabízí trendy věci a přitom podporují smysl šetrnosti k přírodě. Volba je na vás!

MRKNĚTE SE NA NAŠE TIPY:

  • V HM nabízí krásnou udržitelnou kolekci, kterou si zamilujete
  • LINDEX nám šetří práci s chytrým a ohleduplným oblečení k přírodě, které vydrží dlouho! Prozkoumejte jej na jejich webu
  • AlpinePro je česká značka, která vyrábí sportovní oblečení s minimálním dopadem na životní prostředí. Značka pracuje s prvotřídní bavlnou zpracovanou šetrným způsobem. Po sportu přichází nejen skvělý pocit z výkonu, ale i z volby nákupu. Mrkněte se sami.
  • NEBBIA je skvělým příkladem, jak být sexy a přitom myslet na přírodu! Věděli jste, že na výrobu jedněch legín se použije vlákno z 8 plastových lahví, což představuje 200 gramů plastového odpadu z oceánu? Více informací zde

Netýká se to jen fashion ale i kosmetiky:

  • DM drogerie už dnes myslí na zítřek. DM má celé řady „zelené“ kosmetiky, které jsou označeny zelenými štítky a jsou šetrné k přírodě. Více na jejich webu
  • Manufaktura, česká značka, myslí při své výrobě ekologicky, je aktivní v udržitelném rozvoji a nabízí celou kolekci ohleduplných výrobků k planetě. Je radost si vybrat, podívejte se!  
  • Sephora věří, že jsme to, co používáme. Stará se o to, aby kvůli ní netrpěla zvířata, ani životní prostředí a neobsahovala syntetické složky. Výrobky šetrné k přírodě najdete tady

UDRŽITELNÝ DOMOV 

Každý den plníme odpadkové koše velkými i malými věcmi. Používáme spoustu energie a zdrojů – a také jimi plýtváme – mnohem víc, než kdy dříve, což má velice špatný dopad na naši planetu. Víme, že když dokážeme produkovat méně odpadu, zanecháme dalším generacím naši planetu čistější a zdravější.

uzivejtef6

IKEA je jasným lídrem, který se stará o to, aby žít udržitelněji byla hračka! Nabízí spoustu výrobků a nápadů, stačí se jen nechat inspirovat

NAŠE TIPY:

  • Vezměme si plastové lahve, které vyhodíme po jediném použití. Kupte si raději lahev na opakované použití, kterou můžete doplňovat vodou z kohoutku. Ušetříte tak množství plastu i peníze.
  • Vychutnejte si svůj oblíbený nápoj s čistým svědomím. Pořiďte si bambusová brčka, která můžete používat opakovaně.
  • Tašky na opakované použití snižují spotřebu plastových tašek při nákupech. Přichystejte si je doma blízko dveří, ať si je nezapomenete vzít s sebou.
uzivejted4

Málokdo ví, že IKEA nabízí našemu nepotřebnému nábytku nový domov. Prodejte ho zpátky a IKEA ho prodá ve svém zlevněném koutku za stejnou cenu někomu jinému. Tak udělejte někomu radost svým kouskem a prodlužte mu život! Více informací zde

JÍDLO NA TALÍŘI, NE V KOŠI

Podle průzkumů vyhodí česká rodina okolo 46 kilogramů jídla ročně. Jak zbytečnému plýtvání zamezit? Užitečnou informací je například to, že potraviny můžete konzumovat i po datu minimální trvanlivosti (výrazně se liší od doporučení “spotřebujte do…”). Neobjednávejte si dovážku jídla, když na vás z rohu ledničky smutně kouká brokolice. Raději si vyhrňte rukávy a pusťte se do vaření zbývajících zásob!

uzivejteb2

NÁŠ TIP: 

Už jste slyšeli o IKEA masových kuličkách bez masa? Mají skvělou chuť a texturu masových kuliček, přitom jejich dopad na naši planetu je oproti masové variantě pouze čtyřprocentní. Znamená to, že jsou stejně chutné, ale ohleduplnější vůči planetě. 

Bezmasé kuličky jsou důkazem, že i bezmasá budoucnost nám bude po chuti (i když třeba patříme mezi milovníky masa). Masovou chuť zajišťují umami přísady, jako jsou houby, rajská jablka a restovaná zelenina. Tak dobrou chuť. Mrkněte se na IKEA web

uzivejtea1

NÁŠ TIP NA UDRŽITELNÉ CESTOVÁNÍ

Avion hledá každý den nové příležitosti, jak podpořit myšlenku udržitelnosti, jak být k Zemi co nejšetrnější a zároveň vám, naším zákazníkům, nabídnout novou službu! Proto jsme se spojili s Nextbike, oblíbenou službou na sdílení kol a rozšířili jsme ostravské stanice o tři další v našem areálu, abyste to k nám měli pohodlnější! Je to tak jednoduché! 
Navíc jsme vám zajistili jízdu do Avionu a z Avionu zdarma! Sdílení kol je dalším pozitivním krokem k lepší budoucnosti nás všech. Jsme rádi, že tímto příjemným způsobem pomáháme a vy si užíváte každou jízdu k nám.

uzivejtec3