Akce zdarma!
4. 10. 2023 - 3. 4. 2024

Cestovatelské přednášky zdarma

Kolem světa s Avionem

Máte rádi dobrodružství? Dychtíte poznávat nová místa? Tak právě pro Vás jsme přichystali sérii cestovatelských přednášek zdarma. 

Každou první středu v měsíci, vždy v 17 hodin, Vás rádi uvítáme komunitním centru Sirius.

4. 10. 2023 

Martin Půlpán

Lost Czech Man – Hedvábná Stezka – pěšky a stopem z Evropy do Číny

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo zabalit si malý batoh a vydat se po stopách dávných karavan, které putovaly po stovky let z Evropy do Číny? Cestovatel Martin Půlpán, vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, se na takovou cestu vydal a nyní vás provede desítky tisíc kilometrů přes ta nejkrásnější, ale i nejzapadlejší místa na bájné Hedvábné stezce! Vydáme se za dobrodružstvím, které se dá zažít jen jednou za život. Budeme putovat přes historická místa, která určovala chod dějin. Poznáme bájná města střední Asie, ztratíme se v nedostupných horách nebo ve vyprahlých pouštích. Celkem navštívíme třináct států a regiony, o kterých jste třeba nikdy ani neslyšeli nebo se neodvážili tam vydat. To vše pěšky nebo stopem a bez letadel! Dozvíte se vše o historii jednotlivých zemí, poznáte spoustu zajímavostí o národech žijících v těch nejzapadlejších koutech světa, jejichž vývoj právě Hedvábná stezka určovala. Dostanete spoustu tipů, jak tuto staletou karavanní stezku zdolat bezpečně na vlastní pěst.

VÍCE INFORMACÍ O LOST CZECH MAN: www.lostczechman.com
INFORMACE O PŘEDNÁŠKÁCH:
https://www.lostczechman.com/prednasky
FACEBOOK:
https://www.facebook.com/lostczechman


1. 11. 2023 

Zdeněk Porkert - Vietnamista

Jak do Vietnamu bez cestovky

Přednáška především pro individuální cestovatele se spoustou rad a doporučení, jak poznat Vietnam, jak se vyhnout turistickým místům. Jak nahlédnout do příbytků, poznat život. S radami jak cestovat, autobusy, vlakem ale i na skútru, motorce.  Se zaměřením na překrásná dosud turisty příliš „neobjevená“ místa. Dozvíte se i praktická doporučení, např. co zabalit, jak se zdravotnictvím, bezpečností, policií, atd. 

Přednášející, Zdeněk Porkert, cestovatel, který již 13 let jezdí po Vietnamu a poznal i nejzapadlejší kouty této překrásné země. Ve Vietnamu se podílí i na pomoci horským menšinám, školám. V současné době asi není jiný Čech, který by měl Vietnam více prozkoumaný.

VÍCE INFORMACÍ: www.vietnamista.cz
FACEBOOK: Vietnamista


3. 1. 2024 

Mart Eslem a David Surý - Travelshow Kolumbie

Ústečtí cestovatelé a filmaři vám ukáží jednu z nejrozmanitějších zemí světa. Fotografie, videa a specifický pohled na svět a život na druhé straně zeměkoule. Kolumbie rozhodně stojí za překonání předsudků a obav z její turbulentní historie.

Podíváme se také do Ztraceného města - země, kde válka dokáže být tím nejvýdělečnějším obchodem. Do města, které bývalo hlavním městem kokainu s jeho neomezeným vládcem Pablem Escobarem. Jak chutnají obří mravenci? Kde se točil filmový Černý korzár a kterým místem se inspirovat Gabriel García Márques pro svůj román Sto roků samoty?

Přijďte si užít jedinečný večer s Martem a Davidem.

FACEBOOK: Mart Eslem a David Surý - Travelshow Kolumbie


7. 2. 2024 

Katka Ostrá

GRÓNSKO a část treku ARCTIC CIRCLE TRAIL s CESTUJI za KAČKU

Grónsko, to je neskutečně krásná, bolavá a jedinečná divočina i arktická pustina v jednom, unikátní svojí tvrdostí, zdánlivou nehostinností, nevyzpytatelností i nebezpečím, které však na misce vah nikdy nevyváží to, jakým údivem a krásou se vám zde tisíckrát za den zorničky rozšíří, jak moc se vaše duše zklidní a jaký detox s vámi tento ostrov svou nedostupností udělá. Grónsko je jedna z posledních panenských divočin naší planety a vůbec nejobtížněji obyvatelná země na světě s nejdrsnějším a nejproměnlivějším klimatem na zeměkouli.

Grónsko zní jako nesplnitelný sen, jako destinace pro absolutní blázny a snílky v jednom, jako destinace pro destruktivní romantické a naprosto ujeté povahy nebo čistokrevné polárníky každým coulem. Opak je ale pravdou. Grónsko je naprosto normální destinace, která vůbec nemusí začínat a končit u snu. Můžete si ji splnit opravdu všichni - ať už se rozhodnete pro turistickou trasu Arctic Circle Trail a nebo pro degustaci grónských měst a opravdického severu. Není to tak nepředstavitelné, jak se zdá, a já vám ukážu, jak Grónsko zažít na vlastní kůži na vlastní pěst bez předražených a naprosto zbytečných cestovních kanceláří. 

VÍCE INFORMACÍ: CESTUJI za KAČKU (cestujizakacku.cz)
FACEBOOK: CESTUJIzaKACKU 

6. 3. 2024 

Tomáš Vejmola – Tomík na cestách

Na kole do Gruzie a zpět

Dnes již známý cestovatel Tomáš Vejmola neboli Tomík na cestách vyrazil na úplně sám svou první cestu dlouhou 7000 km do Gruzie a zpět. Bez žádných dřívějších zkušeností s dálkovou cyklistikou a s pouhými 50 eury v kapse ho doprovázel jen přihlouplý výraz ve tváři a nevědomost co ho čeká.

Poví vám příběh o tom, jak projel 8 zemí za 101 dní. Jak byl vyhnán bezdomovcem z jeho příbytku. Jakou péči dostal na Ukrajině, Turecku či v Rusku. Proč mu muslim v Gruzii umýval záda a jak se dokázal dorozumět bez pořádné znalosti jazyků. O tom, že všechno jde, když se chce Vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád poví za doprovodu fotografií a videí promítaných na plátně.

VÍCE INFORMACÍ: www.tomiknacestach.cz 
INSTAGRAM: Dobrodruh a vypravěč příběhů (@tomiknacestach)
FACEBOOK: Facebook


3. 4. 2024
 

Martin Úbl

Stezka Českem- může jít každý

Proč může na dálkový přechod ČR vyrazit každý? Jak se z cesty party kamarádů stane oficiální cesta na které spolupracuje Klub českých turistů a která se dostane do mezinárodního Forbesu? A může to všechno začít medvědem, který vám chce ukrást kolíky od stanu? Vše, co jste chtěli vědět o prvním oficiálním dálkovém přechodu ČR, ale báli jste se zeptat!
Stezka Českem je 1000 a 1000km dlouhý přechod ČR, na který můžete jít i vy. Pokud chcete vědět, jak vyrazit, proč vyrazit a jak přežít hory, sebe a své kamarády na dlouhých pochodech, je tato přednáška pro vás. Velmi nevážné povídání o našich horách, chození v nich, a všem, na co se zeptáte.

Nejvtipnější přednáška let 1913, 1957 a 2023!

FACEBOOK: Facebook

Logotype

Avion Shopping Park

IČO: 10708898
Rudná 114/3114
700 30 Ostrava
+420 774 284 661

Chceme znát váš názor!

© 2021-2023

Ingka Centres Holding BV