avion_ostrava_image cover Dětský den se záchranáři
Uskutečněná akce
1. 6. - 2. 6. 2023

Dětský den se záchranáři

Stane se to ve vteřině. Je to jen okamžik. 1 vteřina! A vše může být jinak. Polití horkým čajem, spolknutí baterie, pád z kola, koloběžky, koně, pokousání psem, dopravní nehoda …. Je vám to povědomé? Víte, co dělat, když se něco podobného stane? A ví to i vaše dítě?

Přijďte se svými dětmi 1. června od 15:00 do Avionu na Dětský den se záchranáři. A projděte si zábavně naučnou stezku plnou užitečných tipů, jak předcházet úrazům dětí.

Jak na první pomoc
Praktické ukázky první pomoci zraněnému dítěti pod vedením Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Budeš mít jedinečnou možnost prohlédnout si také vybavenou sanitku.

  • Vyzkoušej si praktický nácvik resuscitace

  • Jak probíhá volání na tísňovou linku

  • Mrkni se dovnitř sanitky

Na vlastní oči
Praktické tipy na bezpečnost dětí, kvízy, hry, soutěže a slalom mezi kužely se simulačními brýlemi pod vedením Policie České republiky.

  • Vyzkoušej si brýle a zjisti, jak nebezpečné je být pod vlivem návykových látek


Bezpečně s hasiči

Praktické ukázky požární ochrany pod vedením Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a prezentace hasičského zásahového automobilu.

  • Co dělat, když se ty nebo kamarád popálíte

  • Jak postupovat, když doma hoří


Získej Diplom malého záchranáře

Projdi se naučnou Stezkou prevence, zapoj se do soutěžních kvízů na stanovištích a na Avion Infostánku na tebe čeká odměna!

  1. Zapoj se do soutěžních úkolů a kvízů na každém stanovišti stezky. Za splněný úkol dostaneš razítko do soutěžního letáčku. Soutěžní letáček najdeš u každého stanoviště nebo u Avion Infostánku.

  2. Získej tři razítka.

  3. Prošel jsi stezkou a získáváš Diplom malého záchranáře! Za odměnu si nezapomeň vyzvednout drobný dáreček na Avion Infostánku.

Těšíme se na vás!

Dětský den se záchranáři je součástí programu osvětové akce Prevence dětských úrazů. Lékaři, policisté, hasiči, záchranáři, ti všichni se již podruhé připojili k společnému preventivnímu projektu s názvem Prevence dětských úrazů aneb Stane se to ve vteřině. V areálu nákupního centra Avion ve dnech 29. dubna až 2. května 2023 poradí, jak předcházet úrazům dětí a jak nejlépe jim poskytnut první pomoc. Dopolední program je určený žákům základních škol MS kraje. 1. června na Den dětí je odpolední část věnovaná rodičům s dětmi.
Praktické rady a doporučení, jak poskytnout první pomoc, předají dětem v průběhu celé akce zástupci Zdravotnické záchranné služby MSK, hlavního partnera akce. Zdravotnická záchranná služba MSK, jejichž záchranáři přicházejí se zraněnými dětmi do kontaktu nejčastěji, nabídne rozsáhlou prezentaci techniky, praktické ukázky resuscitace na simulátoru a ukázku práce týmu v kontaktním centru. Na co je dobré nezapomenout při hře, jak se vyvarovat úrazům v dopravě a jak je nebezpečné být pod vlivem návykových látek předvedou dětem zástupci Policie ČR. Jak předejít požáru v domácnosti a jak se zachovat v případě popálenin připomene dětem tým Hasičského záchranného sboru MSK, který 1. června doplní svou prezentaci o hasičský zásahový automobil.

Logotype

Avion Shopping Park

IČO: 10708898
Rudná 114/3114
700 30 Ostrava
+420 774 284 661

Chceme znát váš názor!

© Ingka Centres Holding B.V. 2024