avion_ostrava_image Krok za krokem event
Uskutečněná akce
11. 5. - 31. 5. 2023

Krok za krokem

Už 11. května otevíráme v Avionu unikátní obchod KrokShopkde můžeš platit svými kroky. Za tvé kroky tě v Avionu odměníme! Stav se u nás v KrokShopu a prohlédni si odměny, které na tebe v KrokShopu čekají.

KrokShop otevírá každý den až do 31. května vždy od 10 do 20 hodin a najdeš ho hned vedle obchodu Desigual.

KAŽDÝ KROK POMÁHÁ

Navíc, od 11. do 31. května za tvoje kroky podpoříme Psí útulek statutárního města Ostrava. Za nasbírané kroky si můžeš vybrat odměnu v našem KrokShopu nebo podpořit Psí útulek.

ZA TVÉ KROKY TĚ V AVIONU ODMĚNÍME!

Stačí, když si 11. května začneš své kroky počítat a kroky pak vyměníš za odměnu v našem KrokShopu. Jak to funguje?

  • Stáhni si jakoukoliv apku na počítání kroků do svého mobilu, aktivuj si krokoměr nebo zapoj chytré hodinky na počítání kroků.

  • Startujeme 11. května! Krokuj a počítej své kroky!

  • Abys měl/a ještě větší motivaci, stanov si cíl a vyber si odměnu v našem KrokShopu. Čím víc kroků nachodíš, tím větší máš výběr odměn.

  • Zastav se u nás v KrokShopu a ukaž nám v apce v mobilu nebo v hodinkách, kolik kroků jsi od 11. května nachodil/a. My ověříme, jestli jsi splnil/a stanovený počet kroků a odkdy jsou kroky počítány.

  • Kroky máš! Odměna je tvoje! Vyber si odměnu nebo podpoř psí útulek! Haf!

  • Navíc, hrajeme o vymazlené chytré hodinky a roční členství ve Form Factory pro nejlepší krokovačku nebo nejvýkonějšího krokovače. Nechej nám v KrokShopu na sebe kontakt a počet kroků, na konci výzvy vyhodnotíme dva vítěze!

Podrobná pravidla akce zde

10 DŮVODŮ, PROČ ZAČÍT S CHŮZÍ

1. Chůze podporuje zdravé srdce
Choďte alespoň hodinu denně, ochráníte si srdce a můžete předejít kardiovaskulárním chorobám a cévní mozkové příhodě.

2. Chůze pomáhá hubnout
Začít chodit pěšky třeba místo ježdění autem nebo vystoupit 3 zastávky dřív je skvělý nápad i pro ty, kteří chtějí po stoupnutí na váhu vidět menší čísla.

3. Chůze zlepšuje krevní oběh
Chůze při správném dýchání pomáhá zlepšit krevní oběh a tím i fungování buněk a mozku.

4. Chůze snižuje riziko vzniku cukrovky
Sedavý životní styl vedl k obrovskému rychlému růstu dnes jedné z nejčastějších civilizačních nemocí – cukrovky. I tady chůze funguje jako důležitá prevence.

5. Chůze posiluje svaly
S věkem se často oslabují kosti a svalstvo. I v tomto případě je chůze prospěšná!

6. Chůze zlepšuje trávení
Nesprávné trávení může vést k nadýmání, zácpě, průjmům i rakovině tlustého střeva. Ale na pomoc nám přichází chůze!

7. Chůze zpomaluje demenci
Starší lidé, kteří chodí 6-7 km denně nebo vícekrát do týdne menší vzdálenosti, mají menší pravděpodobnost vzniku demence. A to je dobrý důvod, proč začít chodit!

8. Chůze vás nabije energií
Chůze vám dává energii a přispívá i ke snížení hladiny stresu. Čím více budete chodit, tím více budete mít energie. Chůze je jeden z nejlepších přírodních „energizerů“. Zvyšuje krevní oběh a zvyšuje přívod kyslíku do každé buňky v těle, který vám pomůže, abyste se cítili se čilejší a živější. Zkuste krátkou chůzi po polední přestávce – nebudete odpoledne tolik unavení.

9. Chůze posiluje imunitní systém
Imunitní systém zabraňuje infekcím a nemocem. Pravidelnou chůzí se správným dýcháním na čerstvém vzduchu se komplexně posiluje imunitní systém těla.10. Chůze zvedá náladu
Chůze jednoduše dělá radost a zlepšuje náladu. Budete se cítit uvolněně, mít dobrý pocit, tělo vyplavuje endorfiny a zároveň snižuje stres a úzkost. Takže pro pozitivní duševní zdraví, je vycházka absolutní nutností. Pokud na vás „leze depka“ nebo máte pocit smutku, stačí se projít na vzduchu a hned se budete cítit líp. 

TIPY PRO SPRÁVNOU CHŮZI

S pravidelnou chůzí může začít prakticky kdokoliv, pokud člověku v cestě nestojí žádné vážné zdravotní komplikace. Při procházce myslete nejen na pozitivní účinky chůze, ale i na správné držení těla. Uvolněte krk, ramena i záda. Držte hlavu ve vzpřímené poloze a dívejte se před sebe. Začněte od paty. Při každém kroku nejdříve došlápněte na patu. Postupně těžiště přesuňte až ke špičce.

Vystřídejte cestu autem nebo tramvají za pravidelnou procházku. Vystupte o tři zastávky dřív od svého bydliště a projděte se.

Denně by měl člověk ujít alespoň 10 000 kroků. Pokud chcete mít přehled o přesném počtu, pořiďte si krokoměrsportovní hodinky nebo si stáhněte do telefonu mobilní aplikaci. Všechny tyto technologie už dokáží přepočítat kroky na spálené kalorie a změří i ušlou vzdálenost.

Často se nemůžete dotlačit k tomu, abyste si zašli na procházku? Pořiďte si psa! 😊 Pokud s pejskem při jednom venčení strávíte alespoň 20 minut, za den si připíšete k dobru hodinu procházky. Pokud už psího parťáka máte, prodlužte si procházky. Pejsek bude nadšený!

Pořiďte si kvalitní boty. Pokud to s pravidelnou chůzí myslíte vážně, investujte peníze do kvalitní sportovní obuvi. Vybírejte boty se silnou podrážkou, zpevněným kotníkem a s podporou klenby.

Logotype

Avion Shopping Park

IČO: 10708898
Rudná 114/3114
700 30 Ostrava
+420 774 284 661

Chceme znát váš názor!

© Ingka Centres Holding B.V. 2024