Užívejte si věci déle

Dnešní doba nám klade do cesty spoustu překážek, ale i mnoho příležitostí. Svět se zpomalil a stejně tak můžeme v našem jednání zpomalit i my. Nakupovat zdrženlivěji, s rozmyslem a eticky, vyměňovat si věci s přáteli, darovat, opravovat a tvořit.

Odměnou nám za to bude spokojenější planeta, odpočatá peněženka a dost možná i skvělý pocit z nás samých.

Věříme ve věci, které potěší a vydrží. Dnes i každý další den. Užívejte si věci déle.


Dnešní doba nám klade do cesty spoustu překážek, ale i mnoho příležitostí. Svět se zpomalil a stejně tak můžeme v našem jednání zpomalit i my. Nakupovat zdrženlivěji, s rozmyslem a eticky, vyměňovat si věci s přáteli, darovat, opravovat a tvořit.

Odměnou nám za to bude spokojenější planeta, odpočatá peněženka a dost možná i skvělý pocit z nás samých.

Věříme ve věci, které potěší a vydrží. Dnes i každý další den. Užívejte si věci déle.

NÁŠ TIP:

Jestliže máte doma nepotřebné oblečení, boty nebo jiný textil a kamarádky je nechtějí? Nevyhazujte ho. Přineste ho v igelitové tašce a vložte ho do kontejneru na oblečení u Emotion Parku. Pomůžete sociálně slabším občanům a lidem v nouzi. A zároveň dáte práci lidem, kteří tento textil připraví na další využití.

SLEVUJTE Z CENY, NE Z HODNOT

Věděli jste, že se společnost IKEA zavázala do roku 2020 produkovat bezodpadově? Nebo že do roku 2030 hodlá společnost H&M vyrábět své oblečení pouze z recyklovaných nebo jiných udržitelně získaných materiálů?

Rozhodnutí chovat se ekologičtěji nezáleží jen na velkých firmách, ale také na každém z nás. Projděte si nabídku produktů z ekologicky a eticky vyráběných kolekcí, které už mnoho firem nabízí. Rozmyslete si, zda novou věc skutečně potřebujete, jak dlouho vám vydrží a jak s ní naložíte, až vám doslouží.

I díky maličkostem můžeme být blíže etickému nakupování. Navíc je to tak jednoduché! Hodně obchodů nabízí trendy věci a přitom podporují smysl šetrnosti k přírodě. Volba je na vás!

MRKNĚTE SE NA NAŠE TIPY:

  • V HM nabízí krásnou udržitelnou kolekci, kterou si zamilujete.

  • LINDEX nám šetří práci s chytrým a ohleduplným oblečení k přírodě, které vydrží dlouho! Prozkoumejte jej na jejich webu.

  • AlpinePro je česká značka, která vyrábí sportovní oblečení s minimálním dopadem na životní prostředí. Značka pracuje s prvotřídní bavlnou zpracovanou šetrným způsobem. Po sportu přichází nejen skvělý pocit z výkonu, ale i z volby nákupu. Mrkněte se sami.

  • NEBBIA je skvělým příkladem, jak být sexy a přitom myslet na přírodu! Věděli jste, že na výrobu jedněch legín se použije vlákno z 8 plastových lahví, což představuje 200 gramů plastového odpadu z oceánu? Více informací zde.

Netýká se to jen fashion ale i kosmetiky:

  • DM drogerie už dnes myslí na zítřek. DM má celé řady „zelené“ kosmetiky, které jsou označeny zelenými štítky a jsou šetrné k přírodě. Více na jejich webu.

  • Manufaktura, česká značka, myslí při své výrobě ekologicky, je aktivní v udržitelném rozvoji a nabízí celou kolekci ohleduplných výrobků k planetě. Je radost si vybrat, podívejte se!

  • Sephora věří, že jsme to, co používáme. Stará se o to, aby kvůli ní netrpěla zvířata, ani životní prostředí a neobsahovala syntetické složky. Výrobky šetrné k přírodě najdete tady.

UDRŽITELNÝ DOMOV, VDECHNĚTE NÁBYTKU DRUHÝ ŽIVOT

Co jeden nevyužije, to může být pro druhého poklad. Proto IKEA odkupuje použitý nábytek své značky a pomáhá mu najít nový domov prostřednictvím služby Druhý život nábytku.

Kam poputuje odkoupený nábytek? Do oddělení Circular Hub, který nahrazuje koutky se zlevněným zbožím v obchodních domech IKEA. Je to odpověď na výzvy oběhového hospodářství. A vaše vstupenka do světa výhodných nabídek a inspirace. V Circular Hub se prodává mimo jiné zboží rozbalené a z expozice a v neposlední řadě také výrobky, které už nastupují druhou čí vícerou životní etapu, jako je ten váš. Více informací zde.

JÍDLO NA TALÍŘI, NE V KOŠI

Podle průzkumů vyhodí česká rodina okolo 46 kilogramů jídla ročně. Jak zbytečnému plýtvání zamezit? Užitečnou informací je například to, že potraviny můžete konzumovat i po datu minimální trvanlivosti (výrazně se liší od doporučení “spotřebujte do…”). Neobjednávejte si dovážku jídla, když na vás z rohu ledničky smutně kouká brokolice. Raději si vyhrňte rukávy a pusťte se do vaření zbývajících zásob!

NÁŠ TIP:

Už jste slyšeli o IKEA masových kuličkách bez masa? Mají skvělou chuť a texturu masových kuliček, přitom jejich dopad na naši planetu je oproti masové variantě pouze čtyřprocentní. Znamená to, že jsou stejně chutné, ale ohleduplnější vůči planetě. 

Bezmasé kuličky jsou důkazem, že i bezmasá budoucnost nám bude po chuti (i když třeba patříme mezi milovníky masa). Masovou chuť zajišťují umami přísady, jako jsou houby, rajská jablka a restovaná zelenina. Tak dobrou chuť. Mrkněte se na IKEA webLogotype

Avion Shopping Park

IČO: 10708898
Rudná 114/3114
700 30 Ostrava
+420 774 284 661

Chceme znát váš názor!

© 2021-2023

Ingka Centres Holding BV